X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52440
Przesłano:

Wycieczka do muzeum. Scenariusz zajęć rozwijających z wykorzystaniem zestawów LEGO® Education SPIKETM Essential

Scenariusz zajęć rozwijających „Wycieczka do muzeum”
z wykorzystaniem Zestawów LEGO® Education SPIKETM Essential

Cele ogólne:
Uczniowie:
• zidentyfikują i w grupach rozwiążą problem (testowanie i debugowanie);
• będą pracować z dwuwymiarowymi kształtami i odległościami;
• w parach będą relacjonować wydarzenia, posługując się istotnymi faktami i szczegółowymi opisami.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
• tworzy polecenie lub sekwencje poleceń dla określonego planu działania prowadzące do osiągnięcia celu;
• programuje wizualnie: proste sytuacje lub historyjki według pomysłów własnych i pomysłów opracowanych wspólnie z innymi uczniami, pojedyncze polecenia, a także ich sekwencje sterujące obiektem na ekranie urządzenia cyfrowego;
• posługuje się urządzeniem cyfrowym oraz urządzeniami zewnętrznymi przy wykonywaniu zadania;
• współpracuje z uczniami, wymienia się z nimi pomysłami i doświadczeniami, wykorzystując technologię;
• posługuje się udostępnioną mu technologią zgodnie z ustalonymi zasadami;
• wykonuje model według planu i opracowanego sposobu działania;
• wskazuje kierunki główne, korzysta z nich za pomocą komputera;
• mierzy odcinki, posługuje się jednostkami miary (cm)
Sprzęt (1 na dwoje uczniów):
• Zestaw LEGO® Education SPIKETM Essential
• Urządzenie z zainstalowaną aplikacją LEGO® Education SPIKE™
Przebieg zajęć:
• Rozmowa wprowadzająca – Muzea Warszawy: burza mózgów, doświadczenia uczniów
• Wprowadzenie do problemu – szybkie przemieszczanie się do celu
• Uruchomienie w parach urządzeń, wyszukanie zadania w aplikacji Lego Spike Education
• Odczytanie przez uczniów sytuacji problemowej
• Budowanie modelu wg instrukcji oraz tworzenie programu do poruszania modelem
• Debugowanie programu, aby osiągnąć zamierzony cel
• Finalizowanie programu – pokaz
• Samoocena wybranie przez uczniów klocków, które ich zdaniem najlepiej reprezentują ich pracę.
Żółty: chyba potrafię identyfikować i naprawiać błędy w programie (testować i debugować).
Niebieski: potrafię identyfikować i naprawiać błędy w programie (testować i debugować).
Zielony: potrafię identyfikować i naprawiać błędy w programie (testować i debugować) oraz pomóc w tym koledze lub koleżance.
• Porządkowanie stanowisk pracy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.