X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52425
Przesłano:

Gady. Konspekt lekcji biologii w klasie VI

Konspekt lekcji biologii w klasie VI

Prowadząca: Adriana
Temat: Gady – adaptacje do środowiska lądowego
Cele główne:
• Poznanie różnych grup gadów.
• Poznanie ogólnej charakterystyki gadów,
środowiska życia oraz cech przystosowujących je do życia na lądzie.
Cele operacyjne, uczeń:
• potrafi wymienić grupy gadów,
• wie, gdzie najliczniej występują gady,
• wymienia charakterystyczne cechy gadów,
• rozumie, jakie cechy budowy gadów umożliwiają im lądowy tryb życia,
• wymienia typowe elementy budowy zewnętrznej gada na przykładzie jaszczurki.
Formy pracy:
• Zbiorowa jednolita,
• Indywidualna jednolita.
Środki dydaktyczne: zeszyt, podręcznik, zeszyt ćwiczeń, prezentacja multimedialna.
Metody: pokaz, pogadanka, praca z książką.

Przebieg zajęć:
1. Czynności porządkowe, sprawdzenie obecności.
2. Zapoznanie z tematem lekcji. Zapisanie tematu w zeszycie.
3. Burza mózgów – wypisanie przez uczniów haseł kojarzących się z gadami i przyklejenie na tablicy.
4. Oglądanie i nazywanie przedstawicieli gadów przedstawionych na zdjęciach. Prezentacja w załączeniu.
5. Wyróżnienie czterech grup gadów.
6. Omówienie charakterystycznych cech gadów.
7. Opisanie budowy gada na przykładzie jaszczurki.
8. Zapisanie najważniejszych informacji w zeszycie w postaci notatki graficznej.
9. Podsumowanie zajęć - powtórzenie wiadomości zdobytych na lekcji „Koło fortuny” w aplikacji Wordwall.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.