X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52333
Przesłano:

Ile godzin minęło? Konspekt zajęć z zakresu edukacji matematycznej

Szkoła Podstawowa, klasa I
Data:
Prowadzący zajęcia:
Temat zajęć: Ile godzin minęło?
Cele ogólne:
- zdobywanie wiedzy na temat sposobów odmierzania czasu, rodzajów zegarów,
- kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem,
- dostrzeganie upływu czasu,
- nauka współpracy w grupie.
Cele szczegółowe:
Dziecko potrafi współpracować z grupą,
- wykonuje proste obliczenia zegarowe,
- odczytuje pełne godziny na zegarze i je zapisuje,
- posługuje się liczebnikami porządkowymi,
- dorysowuje wskazówki na zegarze wg wskazań,
- zna i rozpoznaje rodzaje zegarów i nazywa części zegara,
- poznaje pojęcia związane z czasem i zegarem,
- uważnie słucha poleceń i wypowiada się na podany temat na forum klasy,
- chętnie bierze udział w zabawach i odczuwa radość z podjęcia zadań.
Formy pracy: grupowa, indywidualna.
Metody pracy: czynna, słowna, oglądowa.
Środki dydaktyczne: różne rodzaje zegarów, duży zegar pokazowy, modele zegarów dla dzieci, zegary pokazowe „Upływ czasu”, nagranie muzyki, laptop, ekran interaktywny, podręczniki, zeszyt ćwiczeń, ćwiczenia interaktywne
Przebieg zajęć:
1. Powitanie. Zapoznanie z tematem i celami zajęć (NaCoBeZu).
2. Zabawa wprowadzająca „Poszukiwacze zegarów”.
3. Praca z podręcznikiem: ustawianie godzin na modelach zegarów, obliczanie upływu czasu, wskazywanie godzin początkowych i końcowych, wyjaśnienie błędów w zadaniu.
4. Zabawa przy piosence „Zegar ścienny i wahadłowy”.
5. Praca z zeszytem ćwiczeń: rozwiązywanie prostych obliczeń zegarowych dotyczących upływu czasu, wskazywanie godzin podanych, wcześniejszych oraz późniejszych.
6. Zabawa „Zegar z kukułką”.
7. Utrwalenie materiału z użyciem zadań dodatkowych z użyciem ekranu interaktywnego (m.in. Learningapps).
8. Podsumowanie zajęć: Czego nauczyliśmy się w tym tygodniu? Co nam się najbardziej podobało?
9. Ewaluacja za pomocą elementów nauczania kształtującego: kartki w trzech kolorach.
10. Zakończenie zajęć. Podziękowanie uczniom za aktywność.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.