X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52309
Przesłano:
Dział: Języki obce

Clothes - ubrania. Zajęcia z języka angielskiego dla 5-6-latków

Scenariusz zajęć z języka angielskiego

Temat: Clothes
Czas trwania zajęć: 30 minut.
Grupa: starszaki - 5-6-latki
Metody pracy: The Natural Approach, Total Physical Approach, praktycznego działania
Formy pracy: praca indywidualna, praca zbiorowa.
Środki dydaktyczne: karty przedstawiające elementy ubrań i szafy, karta przedstawiająca sylwetę człowieka, elementy odzieży do umieszczania na sylwecie człowieka, plakat z szafą, karty z ilustracjami stanów pogody, płyta CD z piosenkami anglojęzycznymi, pacynka – nauczyciel, koniczynki wycięte ozdobnym dziurkaczem.

Cele zajęć:
Cele ogólne:
 Doskonalenie umiejętności rozpoznawania i nazywania ubrań w języku angielskim (hat, scarf, gloves, jacket, shoes, trousers).
 Utrwalanie umiejętności przywitania się i pożegnania się w języku angielskim (hello, kisses, bye bye, kisses).
 Zapoznanie z nowymi wyrażeniami w języku angielskim – trousers – spodnie, wardrobe – szafa.
 Przeliczanie w języku angielskim od 1 do 8 (liczba poznawanych ubrań).
 Utrwalenie znajomości stanów pogody, poznanych na wcześniejszych zajęciach (sun, rain, wind, thunderstorm, cold, hot, snow, hail, fog)
 Tworzenie okazji do wyrażenia pozytywnych emocji w bezpiecznej, życzliwej, sprzyjającej pracy atmosferze.

Cele szczegółowe:
Dziecko:
 Potrafi przywitać się i pożegnać z nauczycielem używając zwrotów hello, kisses oraz bye bye, kisses.
 Śpiewa wraz z nauczycielem piosenkę „Hello, my friends” na przywitanie oraz ilustruje jej znaczenie ruchem dłoni.
 Potrafi zaśpiewać piosenkę „Skidamarinka – dink – a - dink” i gestykulować do jej słów przy użyciu wprowadzonych gestów.
 Potrafi nazwać wprowadzone ubrania w języku angielskim.
 Rozumie i potrafi powtórzyć wyrazy „trousers” i „wardrobe”.
 Potrafi przeliczyć ubrania używając liczb od 1 do 8.
 Potrafi nazwać stany pogody pokazane na ilustracjach oraz wykonać gesty je ilustrujące.
 Potrafi wyrażać emocje w pozytywny sposób.

Przebieg zajęć:

1.Wstęp:
Przywitanie się nauczyciela z dziećmi – hello, kisses. Słowom przywitania towarzyszy gestykulacja pomachania dłonią oraz przesłania całusa. Zajęciom towarzyszy pacynka – nauczyciel – żyrafka Gina. Dzieci witają się z Giną i podają swoje imię. Wspólne zaśpiewanie piosenki na przywitanie „Hello my friends” wraz z gestykulacją odzwierciedlającą tekst piosenki. Chętne dzieci mogą zaśpiewać piosenkę indywidualnie przy wsparciu nauczyciela.
“Hello, my friends.
Hello, my friends.
I’m so happy to see you!
Hello, my friends.
Hello, my friends.
Lets go learn English!
Lets go learn English!”
Zapoznanie dzieci z tematem zajęć „Clothes” - ubrania.

2. „The weather”
Dzieci siedzą w kole na dywanie. Nauczyciel pokazuje dzieciom pacynkę-nauczyciela, która odwiedził dzieci po to, by nauczyć się od dzieci nowych słów dotyczących pogody. Dzieci wspólnie z nauczycielem wymawiają oraz ilustrują ruchem poznane wcześniej stany pogody (sun, rain, wind, thunderstorm, cold, hot, snow, hail, fog ).
Dzieci całą grupą najpierw powtarzają słowa wraz z nauczycielem. Chętne dzieci mogą powtórzyć wyrażenia samodzielnie, przy wsparciu nauczyciela. Pacynka – nauczyciel rozdaje „buziaki” za dobrze wypowiedziane słowa.
Nauczyciel pokazuje dzieciom karty z ilustracjami przedstawiające wymienione wcześniej stany pogody, zadaniem dzieci jest nazwanie, jaki stan pogody zawiera obrazek.

3. Skidamarinka-dink-a-dink
Dzieci stają w kole. Nauczyciel puszczając podkład muzyczny z płyty, zaprasza dzieci do wspólnego odśpiewania piosenki „Skidamarinka-dink-a-dink”. Do piosneki dzieci wykonują gesty ilustrujące treść piosenki oraz poruszają się dookoła koła na dywanie. Chętne dzieci mogą, przy wsparciu nauczyciela, odśpiewać piosenkę samodzielnie.

4.Clothes
Nauczyciel pokazuje dzieciom kartki z zadrukowanymi ubraniami. Nauczyciel pokazuje obrazek danego ubrania wymawiając przy tym nazwę odzieży po angielsku. Dzieci powtarzają słowa wraz z nauczycielem. Następnie nauczyciel wprowadza nowe słowa – „wardrobe” i „trousers”. Pokazuje ilustracje tych słów i wymawia ich nazwy po angielsku. Dzieci po kolei podają sobie te ilustracje i wymawiają „trousers” i „wardrobe” po angielsku.

5.Clothes in a wardrobe
Nauczyciel rozkłada na środku dywanu plakat przedstawiający otwartą szafę. Wraz z Żyrafką Giną ma ilustracje przedstawiające ubrania, które wybrane dzieci, po powtórzeniu ich nazwy po angielsku, „wkładają” w półki lub „wieszają” na wieszaczki w narysowanej szafie. Kiedy wszystkie ubrania zostały umieszczone w szafie i powtórzone przez dzieci, nauczyciel przelicza z dziećmi liczbę ubrań (od 1 do 8) w języku angielskim. Chętne dzieci mogą przy pomocy nauczyciela przeliczyć indywidualnie.

6. Put on your hat
Nauczyciel zaprasza dzieci do wspólnego odśpiewania piosenki „Put on your hat”, w której dzieci powtarzają słowa – put on – ubrać oraz hat, szarf, gloves, jacket i shoes. W trakcie wykonywania piosenki dzieci na stojąco ilustrują ruchem wkładania na siebie poszczególnych elementów garderoby. Chętne dzieci mogą, przy wsparciu nauczyciela, wykonać piosnekę samodzielnie.

7.Man in clothes
Nauczyciel rozkłada na środku dywanu kartę z sylwetką człowieka, którą dzieci będą ubierać w poznane wcześniej ubrania. Wybrane dzieci będą nazywać poszczególne elementy garderoby i układać na postaci człowieka, by go całego ubrać.

8. Zakończenie zajęć.
Nauczyciel siedząc w kole powtarza po raz ostatni nowe wyrażenia – hat, scarf, gloves, jacket, shoes, trousers. Dzieci otrzymują w nagrodę za wspaniałą wspólną zabawę i pracę małe papierowe koniczynki. Nauczyciel żegna się z grupą używając słów „bye bye, kisses” wraz z gestykulacją. Dzieci żegnają w ten sposób także pacynkę – nauczyciela.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.