X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52302
Przesłano:

Morskie potwory-dłoniostwory. Scenariusz zajęć arteterapeutycznych-plastykoterapia

Scenariusz zajęć arteterapeutycznych-plastykoterapia

Temat: Morskie potwory-dłoniostwory

Uczniowie: Klasa 6 integracyjna

Data: 02.06.2023

Czas trwania zajęć: 1 godzina

Cele główne:
• rozwijanie ekspresji twórczej, stymulacja rozwoju emocjonalnego
• integracja klasy
Cele szczegółowe:
• wzmacnianie poczucia własnej wartości i samooceny
• budowanie pozytywnych więzi i relacji pomiędzy uczniami
• rozwój kreatywności
• ekspresja emocji
• stymulacja zmysłów(kontakt dłoni z farbą)
• usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej
• rozwój motoryki małej
Cele operacyjne- kształcące- uczeń potrafi:
• malować przy użyciu rąk
• zakomponować swoją część pracy i dobrać kolorystykę do tematyki zadania
• współpracować i współdziałać w grupie
Metody pracy:
• słowna: instruktaż, rozmowa
• czynna: zajęcia praktyczne
Formy pracy:
• indywidualna
• zbiorowa
Środki dydaktyczne:
• arkusz szarego papieru -rolka 60/200cm, taśma samoprzylepna, nożyczki, farby plakatowe, papierowe ręczniki

Przebieg zajęć:
I. Część wstępna
1. Powitanie uczniów na zajęciach
2. Krótka rozmowa na temat samopoczucia
3. Określenie tematu i celu zajęć
4. Przygotowanie powierzchni do pracy. Współdziałanie podczas ustawiania ławek szkolnych tak,aby zmieścił się rozłożony arkusz papieru.
5. Rozwinięcie i przymocowanie arkusza
6. Przygotowanie farb plakatowych
II.Część właściwa
Przystąpienie do pracy:
1. Chwila zastanowienia i przemyślenie układu odciśniętej dłoni na arkuszu.
2. Rozsmarowanie wybranego koloru farby na dłoni i odciśnięcie jej na papierze.
3. Użycie wyobraźni i kreatywności. Rozmalowanie palcami swojego odcisku dłoni w taki sposób, aby przypominał morskiego stwora.
4. Rozmalowanie przestrzeni wokół.
5. Współpraca uczniów i wspólne ustalenia kompozycji całości pracy, aby powstał obraz podmorskiej krainy dłoniostworów.
6. Podsumowanie:
7. Zapytanie o odczucia uczniów podczas procesu kreatywno-arteterapeutycznego
III.Zakończenie
Podziękowanie za pracę na zajęciach, pożegnanie

Opracowała i zrealizowała:
Aleksandra Sobocińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.