X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52175
Przesłano:

Przygotowanie do egzaminu praktycznego. Omówienie ćwiczenia egzaminacyjnego. Scenariusz zajęć otwartych w pracowniach

Scenariusz zajęć otwartych dla klasy .... (...10.2021).

Temat: Przygotowanie do egzaminu praktycznego. Omówienie ćwiczenia egzaminacyjnego.

Treści z podstawy programowej.

Cele:
Zdobycie umiejętności uruchamiania instalacji elektrycznych na podstawie dokumentacji technicznej; zdobycie umiejętności montowania i uruchamiania maszyn i urządzeń elektrycznych na podstawie dokumentacji technicznej.

Cele szczegółowe:
Zapoznanie się z układem elektrycznym i zrozumienie jego działania.

Uczeń:
Potrafi planować działania i zarządzać czasem; przewiduje skutki podejmowanych działań; komunikuje się ze współpracownikami. Rozpoznaje elementy oraz układy elektryczne i elektroniczne; sporządza schematy układów elektrycznych i elektronicznych. Charakteryzuje parametry elementów oraz układów elektrycznych i elektronicznych; dobiera elementy oraz układy elektryczne i elektroniczne do określonych warunków eksploatacyjnych.

Metody pracy (wg. W. Okonia):
1) asymilacji wiedzy- rozmowa z uczniem,
2) samodzielnego dochodzenia do wiedzy,
3) praktyczna- realizacji zadań wytwórczych – projekt układu.

Formy pracy:
1) zbiorowa jednolita,
2) indywidualna jednolita.

Środki i materiały dydaktyczne:
Biała tablica z kolorowymi pisakami. Rzutnik z planszami na których są gotowe układy, schematy, opisy. Program symulacyjny (np.: FluidSim) przedstawiający ideę działania układu.

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenie do tematyki zajęć:
a) powitanie gości,
b) podanie celu zajęć: „zapoznanie się z wybranym układem elektrycznym i zrozumienie jego działania.”,
2. Zaprezentowanie układu na tablicy i omówienie działania. Omówienie przebiegów czasowych układu sterowania.
3. Rozmowa z uczniami na temat możliwości wykorzystania w przykładowym zakładzie pracy.
4. Rozmowa z uczniami na temat stopnia opanowanego materiału.
5. Wyświetlanie i omówienie działania układu w programie FluidSim.
6. Rozbudowanie przez uczniów, na kartach pracy, dodatkowych funkcji np.: dołożenie przekaźnika czasowego.
7. Podsumowanie lekcji i jej zakończenie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.