X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52126
Przesłano:
Dział: Języki obce

Dzień Pluszowego Misia - scenariusz zajęć z języka angielskiego

Scenariusz zajęć koleżeńskich z języka angielskiego w grupie dzieci sześcioletnich "Wiewiórki"

Temat: National Teddy Bear Day- Dzień Pluszowego Misia.

Prowadząca: mgr Joanna Mikołajczak
Data: 24.11.2023
Czas trwania: 20 minut
Cel główny: aktywne uczestnictwo w zabawach i utrwalenie dotychczasowych umiejętności językowych
Cele operacyjne:
Dziecko:
-potrafi zaśpiewać piosenkę na powitanie
-nazywa poznane kolory
-wskazuje i nazywa podstawowe części ciała i twarzy u swojego misia
-rozumie i prawidłowo wykonuje polecenia
Metody pracy: m. TPR, m.praktycznego działania
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: pendrive z muzyką, obrazki misiów, kartki z kolorowymi misiami, duża kostka do gry z kolorami, misie przyniesione przez dzieci
Przebieg zajęć:
1. Przywitanie piosenką "Hello, hello how are you?"
2. Wprowadzenie do tematu zajęć, wspólne ustalenie kto obchodzi swoje święto 25 listopada, nauczyciel wyjaśnia dzieciom, że jest to ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, a więc obchodzony w różnych krajach, także anglojęzycznych, a pluszowy miś to po angielsku teddy bear. Złożenie misiom życzeń- Happy birthday teddy bear!
3. Misiowa gimnastyka "Teddy bear turn around". Dzieci zamieniają się w misie. Wspólne śpiewanie piosenki z jednoczesnym wykonywaniem poleceniem:
Teddy Bear
Teddy Bear
Turn around (robimy obrót)
Teddy Bear
Teddy Bear
Touch the ground (dotykamy ziemii)
Teddy Bear
Teddy Bear
Reach up high (wspinamy się na palce)
Teddy Bear
Teddy Bear
Touch the sky (próbujemy dosięgnąć do sufitu)
Reach way up! Good job.
Teddy Bear
Teddy Bear
Find your nose (dotykamy nosa)
Teddy Bear
Teddy Bear
Touch your toes (dotykamy palców u stóp)
Teddy Bear
Teddy Bear
Touch your knees (dotykamy kolan)
Teddy Bear
Teddy Bear
Sit down please (siadamy)
Teddy Bear
Teddy Bear
Sit down please.
4. Roll the dice- What colour is it? Do you know this bear?
Nauczyciel prezentuje dzieciom dużą kostkę z kieszonkami, w każdej kieszonce jest inny kolor. Na dywanie rozkłada kolorowe kartki, pod którymi ukryte są znane misie. (Yogi, Paddington, Winnie the Pooh, Baloo, Gummi bear, Uszatek, Fozzie Bear, Po Panda, Care Bears) Dzieci rzucają po kolei kostką, nazywają kolor i odkrywają kartkę w tym samym kolorze.Starają się odgadnąć, jak nazywa się ukryty tam miś.

5. Zaproszenie do zajęcia miejsc w kole razem ze swoimi misiami. Przypomnienie nazw części ciała. Nauczyciel mówi np. Show your teddy bear's nose- dzieci wskazują nos swojego misia itd.
6. Utrwalenie części ciała z piosenką "My teddy bear". Każde z dzieci trzyma swojego misia i wskazuje jego części ciała lub przytula się do niego, zgodnie z tekstem piosenki:
My teddy bear has two eyes, two eyes, two eyes.
My teddy bear has two eyes. I love my teddy bear. (wskazujemy oczy misia i przytulamy się do niego)

My teddy bear has one nose, one nose, one nose.
My teddy bear has one nose. I love my teddy bear. (wskazujemy nos misia i przytulamy się do niego)

My teddy bear has two ears, two ears, two ears.
My teddy bear has two ears. I love my teddy bear. (wskazujemy uszy misia i przytulamy go)

My teddy bear has two arms, two arms, two arms. (wskazujemy rączki misia i przytulamy go)
My teddy bear has two arms. I love my teddy bear.

My teddy bear has two legs, two legs, two legs. (wskazujemy nogi misia i przytulamy go)
My teddy bear has two legs. I love my teddy bear.

My teddy bear has four paws, four paws, four paws. (wskazujemy wnętrza łap misia i przytulamy go)
My teddy bear has four paws. I love my teddy bear.

7. Pożegnanie- Goodbye!

Wykorzystano:
Piosenka „My Teddy Bear” Super Simple Songs
Rymowanka „Teddy bear, teddy bear” autor nieznany

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.