X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52035
Przesłano:
Dział: Języki obce

He has breakfast at 8 o'clock - śpiewamy piosenkę i gramy w grę karcianą. Scenariusz lekcji

Scenariusz do lekcji języka angielskiego dla kl. III

Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Graczkowska
Data: 12.04.2024
Czas trwania: 45 min
Podręcznik: Shine On dla kl. III, wyd. Oxford
Temat: He has breakfast at 8 o’clock – śpiewamy piosenkę i gramy w grę karcianą

Cele lekcji – Uczeń:
• Utrwala wyrażenia poznane dwie lekcje wcześniej (have a shower, go to school, etc...);
• Utrwala strukturę gramatyczną he/she does sth (czas Present Simple, 3 osoba liczby pojedynczej);
• Utrwala, jak podajemy pełne godziny zegarowe w j. angielskim;
• Ćwiczy, jak opowiadać ustnie o czyimś planie dnia.

Metody i techniki nauczania: audiowizualna (piosenka), komunikatywna, praktyczna – ćwiczenia przedmiotowe, aktywizująca – gry dydaktyczna (pantomima i karciana)

Uzupełniające środki dydaktyczne: laptop, rzutnik, zadanie z kartami z puli dodatkowej, kredki, nożyczki

Kluczowe słownictwo i struktury: She gets up at four o’clock. She gets dressed at five o’clock. She has breakfast at six o’clock. She goes to school at seven o’clock. She comes home at two o’clock. She does homework at three o’clock. She has a shower at four o’clock. She goes to bed at five o’clock.

Przebieg lekcji:
1. Wstęp:
a. Przywitanie i sprawdzenie obecności w j. angielskim;
b. Ew. inne czynności administracyjne;
2. Rozgrzewka językowa: Gra Mime the word – uczniowie dzielą się na dwie grupy. Jedna wybiera i pokazuje hasło, druga próbuje je odgadnąć. Jeżeli jej się to uda, zdobywa punkt; jeżeli nie, punkt dostaje drużyna pokazująca. Wygrywa pierwsza drużyna, która zdobędzie 3 punkty.
3. Wprowadzenie nowego materiału: Słuchamy i oglądamy teledysk piosenki Ellie’s always early. Śpiewamy wspólnie.
4. Utrwalenie materiału:
a. Wykonujemy zadania związane z piosenką przewidziane w programowym zeszycie ćwiczeń;
b. Wycinamy i kolorujemy zadanie z kartami z puli dodatkowej podręcznika. Następnie, według uznania łączymy czynność z godziną i przedstawiamy swoje przykłady osobie, z którą siedzimy w ławce.
5. Zakończenie lekcji:
a. Pochwały za pracę podczas zajęć;
b. Pożegnanie w j. angielskim.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.