X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52032
Przesłano:
Dział: Języki obce

Unit 7 revision - My Day. Wykonujemy książeczkę i gramy w gry. Scenariusz lekcji

Scenariusz do lekcji języka angielskiego dla kl.

Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Graczkowska
Data: 11.05.2023
Czas trwania: 45 minut
Podręcznik: Shine on! dla kl. III, wyd. Oxford
Temat: Unit 7 revision – wykonujemy książeczkę i gramy w gry

Cele lekcji – Uczeń:
• Zna czasowniki określające czynności dnia codziennego w j. angielskim;
• Potrafi nazwać powyższe czasowniki patrząc na karty obrazkowe;
• Potrafi narysować powyższe czasowniki na tablicy i odgadnąć ich nazwy;
• Potrafi z tarczy zegarowej odczytać godziny i nazwać je w języku angielskim
• Potrafi połączyć czasowniki i godziny w zdaniu (w mowie i piśmie) by opisać dzień swój lub kolegi.

Metody i techniki nauczania:
audiowizualna, naturalna, aktywizująca - gra dydaktyczna kalambury, praca w grupach, zadania przewidziane w podręczniku przedmiotowym i materiałach dodatkowych dołączonych do niego

Uzupełniające środki dydaktyczne:
Karty obrazkowe, tarcza zegara, tablica, pisak, skserowane zadania, kartki, klej, nożyczki, artykuły piśmiennicze

Kluczowe słownictwo i struktury:
get up, get dressed, have a shower, have breakfast/lunch/dinner, go to school, come home, do homework, go to bed, at eight o’clock, at half past eight, I have a shower at 6 o’clock, He gets up at 7 o’clock, She does homework at half past three

Przebieg lekcji:
1. Wstęp:
a. Przywitanie i sprawdzenie obecności w j. angielskim;
b. Ew. inne czynności administracyjne:
c. Informacja o sprawdzianie, jego dacie i zakresie obowiązującego na nim materiału
2. Rozgrzewka językowa:
a. Powtórzenie czasowników z kartami obrazkowymi;
b. Powtórzenie godzin z zegarem;
3. Utrwalenie materiału:
a. Gra dydaktyczna – kalambury: uczniowie, w zależności od liczby obecnych, dzielą się na dwie lub trzy grupy. Grupa typuje jedną osobę, której zadaniem będzie narysować hasło na tablicy; następnie, reszta grupy zgaduje, poprawna odpowiedź to punkt. Gramy aż jedna z grup zdobędzie trzy punkty;
b. Z pomocą gotowych obrazków i podpisów wykonujemy w grupach książeczkę obrazkową „My Day”, opisującą dzień z życia ucznia;
4. Zakończenie lekcji:
a. Wystawienie ocen za książeczki, podsumowanie lekcji, pochwały dla uczniów, przypomnienie o sprawdzianie;
b. Praca domowa: zadanie 1 i 3 str. 54 w zeszycie ćwiczeń;
c. Pożegnanie w j. angielskim.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.