X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52031
Przesłano:
Dział: Języki obce

Unit 5 revision - body parts. Powtarzamy wiadomości z rozdziału 5 i gramy w gry. Scenariusz lekcji

Scenariusz do lekcji języka angielskiego dla kl. I SP

Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Graczkowska
Data: 21.02.2023
Czas trwania: 45 minut
Podręcznik: Shine On dla kl. I SP, wyd. Oxford
Temat: Unit 5 revision: body parts. Powtarzamy wiadomości z rozdziału 5 i gramy w gry

Główny cel lekcji:
Utrwalenie znajomości słownictwa i struktur z rozdziału 5

Cele lekcji – Uczeń:
• Zna w mowie i piśmie podstawowe części ciała w j. angielskim;
• Potrafi wskazać określone części ciała na sobie i obrazku;
• Zna polecenia „shake...” i „touch” oraz potrafi na nie reagować;
• Rozpoznaje strukturę „I’ve got (a) ...” i wie co ona oznacza (słownictwo bierne).

Metody i techniki nauczania: audiowizualna, TPR – reagowanie ciałem, aktywizująca - gra dydaktyczna, zadania przewidziane w podręczniku przedmiotowym

Środki dydaktyczne: kart obrazkowe, tablet, głośnik, gumki do mazania, maskotka, karta pracy z puli dodatkowej podręcznika przedmiotowego

Kluczowe słownictwo i struktury: body, head, face, eyes, ears, nose, mouth, arms, hands, fingers, legs, feet (foot), Shake your ..., Touch your ..., I’ve got (a) ...

Przebieg lekcji:
1. Wstęp:
a. Przywitanie w j. angielskim;
b. Sprawdzenie obecności;
c. Informacja o pracy klasowej;
2. Rozgrzewka językowa:
a. Powtarzamy słówka z kartami obrazkowymi;
b. Wskazujemy części twarzy razem z piosenką;
3. Utrwalenie materiału:
a. Gry dydaktyczne:
i. Zabawa z gumką: uczniowie wstają, każdy ma przygotowaną gumkę lub inny mały przedmiot. Zadaniem jest położenie i utrzymanie gumki na części ciała wymienionej przez nauczyciela;
ii. Maskotka na środku: uczniowie dzielą się na dwie grupy (np. dziewczyny vs. chłopaki). Dwie osoby siadają naprzeciw siebie na krzesełkach na środku klasy, między nimi leży maskotka. Nauczyciel wymienia różne słowa w j. angielskim. Zadaniem uczniów jest jak najszybciej podnieść gumkę gdy padnie nazwa części ciała. Kto podniesie gumkę pierwszy zdobywa punkt dla grupy. Wygrywa grupa, która pierwsza zdobędzie 10 punktów.
b. Zadanie z puli dodatkowej podręcznika Shine On: uczniowie uzupełniają kartę pracy. Następnie wspólnie wykonujemy polecenia z zadania;
4. Zakończenie lekcji:
a. Podsumowanie lekcji, pochwały dla uczniów, przypomnienie o sprawdzianie;
b. Praca domowa: zadanie 1 i 3 str. 40 w zeszycie ćwiczeń;
c. Pożegnanie w j. angielskim.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.