Numer: 46325
Przesłano:

Stare czy nowe obyczaje? Konspekt spotkania andrzejkowego

KONSPEKT

Przedmiot: Funkcjonowanie w środowisku
Czas trwania: 3 jednostki lekcyjne
Temat: Stare czy nowe obyczaje?- andrzejkowe tradycje.
Cele operacyjne:
Uczeń wie(zna, rozumie):
- skąd wywodzi się tradycja andrzejkowa,
- zwyczaje andrzejkowe.
Uczeń potrafi(umie, wykona):
- wymienić wszystkie produkty potrzebne do przygotowania masy solnej,
- odmierzyć produkty w odpowiednich ilościach,
- miesza kolory podstawowe, by uzyskać kolor pochodny,
- nazwać stronę główną-awers i odwrotną-rewers,
- ulepić poszczególne elementy obrazu,
- połączyć elementy z masy solnej tak, aby powstała całość czyli obraz,
- bezpiecznie posługiwać się ostrymi narzędziami.
Metody:
- informacyjna- wyjaśnienie tematu zajęć-jak przygotować masę solną,
jak łączyć elementy, co to awers i rewers,
- opisowa- z wykorzystaniem ilustracji w książce,
- twórcza- wykonanie obrazka z masy solnej.
Formy organizacyjne:
• aktywność indywidualna ucznia:
- przygotowanie masy solnej,
- wykonanie obrazka.

Środki:
- książka „Techniki plastyczne dla dzieci” z ilustracjami przykładowych pomysłów na pracę,
- sól, mąka, woda,
- miska, szklanka, wałek
- farby plakatowe, lakier do włosów,
- narzędzia do opracowania powierzchni rzeźb: szpilki, gwoździe, nożyk,
nożyczki,
- szablon.
Przebieg zajęć:
1. Wyjaśnienie tematu zajęć i techniki jaką uczeń będzie się posługiwał w czasie swojej pracy.
2. Odmierzenie poszczególnych produktów potrzebnych do przygotowania masy solnej.
3. Przygotowanie masy solnej.
4. Lepienie elementów potrzebnych do stworzenia kompozycji przestrzennej.
5. Pokrycie elementów masy solnej odpowiednimi kolorami.
6. Prezentowanie efektów swojej pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.