Numer: 25208
Przesłano:

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - scenariusz zajęć

Sylwia Krążyńska
Scenariusz zajęć
Metoda: Ruch rozwijający Weroniki Sherborne
Czas: 45 min
Grupa odbiorców: dzieci w wieku wczesnoszkolnym z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu umiarkowanym i znacznym
Cele:
• rozwijanie świadomości schematu swojego ciała
• rozwijanie komunikowania się
• kształtowanie poczucia bezpieczeństwa
Forma: grupowa, w parach
Środki dydaktyczne: koce, dzwoneczek


Przebieg zajęć:
• Stworzenie przez uczestników zajęć okręgu, siad w nim
• Przywitanie każdego uczestnika zajęć z osobna piosenką: Witaj... witaj..., jak się masz? Jak się masz?
Wszyscy Cię witamy, wszyscy Cię kochamy, bądź wśród nas, bądź wśród nas.” na melodię Panie Janie
• Uczniowie witają się poszczególnymi częściami ciała: dłońmi, łokciami, plecami, kolanami, stopami
• Zabawa: Jestem (imię) i lubię robić tak: (pokazywanie jakiegoś gestu, który reszta naśladuje)
• Swobodne bieganie po sali z unoszeniem kolan
• Czołganie się po podłodze na brzuchu
• Tworzenie wagoników- pozycja „fotelik” (najpierw w parach, następnie poszczególne wagoniki łączą się i tworzą pociąg pędzący dookoła sali, przemieszczanie się po podłodze na pośladkach)
• Krótki relaks- spokojna pozycja „fotelik”, bujanie na boki, w przód i w tył
• Leżenie na plecach i turlanie się raz w prawą, raz w lewą stronę- najpierw samemu, potem w parach, na końcu całą grupą
• Ciągnięcie dzieci po podłodze w kocach
• Spokojne bujanie dzieci w kocach
• Masażyki w parach- robienie „pizzy”
• Relaks na podłodze, leżenie z zamkniętymi oczami
• „Przebudzanie” dzieci (budzi się dziecko, które usłyszy nad sobą dźwięk dzwoneczka- siada w pozycji „po turecku”)
• Pożegnanie- podziękowanie za zajęcia, powiedzenie „do widzenia” i pomachanie sobie na koniec

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.