X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 9529
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wakacyjna podróż. Scenariusz zajęcia otwatego dla rodziców

Violetta Szober 14.06.2010r.
Scenariusz zajęcia otwartego w gr. 4 latków

Temat: Wakacyjna podróż

Cel główny:
- rozwijanie umiejętności przeliczania w zakresie możliwości dziecka
- tworzenie zbiorów przedmiotów na podstawie cech jakościowych
- współdziałanie w grupie,
- wyzwalanie uczuć radości podczas wspólnej zabawy,
Cele operacyjne:
Dziecko potrafi:
- liczyć w zakresie swoich możliwości (liczebniki główne, porządkowe)
- tworzyć zbiory przedmiotów na podstawie cech jakościowych
- naśladować odgłosy zwierząt, pojazdów
- zna kolory
- rozpoznaje figury geometryczne
Metody:
Podająca: rozmowa
Eksponująca: wyeksponowanie w sali trzech miejsc: morze, góry, wieś
pokaz sposobu wykonywania ćwiczeń
Praktycznego działania: zabawa ruchowa, zadania do wykonania

Formy: z cała grupą
Środki dydaktyczne: obrazki przedstawiające pojazdy: lądowe, wodne, powietrzne; ilustracje przedstawiające: góry, morze, wieś; napisy: „STACJA 1, STACJA 2, STACJA 3, wieś, góry, morze; chusta animacyjna, sylwety: stokrotek, motyli.

Przebieg:

1. Przywitanie się z grupą
2. Wprowadzenie do tematu
> zbliżają się wakacje
> burza mózgów „Gdzie spędzisz tegoroczne wakacje?”
3. Wakacyjna podróż po naszym kraju
4. Stacja 1 – wieś (przyjazd pociągiem)
> odsłonięcie I obrazka – pociąg (odsłonięcie okienek z odpowiednią liczbą kropek)
> naśladowanie odgłosów zwierząt wiejskich
> idziemy na łąkę – ćw. klasyfikacyjne (zbieranie kwiatków i motyli)
5. Stacja 2 – góry (przylot samolotem)
> Odsłonięcie II obrazka – samolot (odsłonięcie odpowiedniej figury geometrycznej)
> Przejście szlakiem górskim – tor przeszkód ( przejście przez strumyk po kamieniach, przejście przez zwalone drzewo, przeskoczenie przez kałuże – przeliczanie ile było kamieni, drzew i kałuż)
> Odpoczynek na górskiej łące hali – przeliczanie ile owieczek przebiegło (n – l dzwoni kilka razy dzwoneczkiem, dz. mają zamknięte oczy – liczą ile owieczek przebiegło)
6. Stacja 3 – morze ((przypłynięcie statkiem)
> Odsłonięcie III obrazka (odsłonięcie okienek w odpowiednim kolorze)
> Zabawy chustą animacyjną
- poruszanie chustą (morze spokojne – małe fale, morze wzburzone, sztorm – duże fale)
- pływające rybki w morzu – kołysanie chustą z rybkami tak, aby nie wpadły do sieci
- smarowanie się olejkiem (wg wymienianych przez n-l części ciała)
- odpoczynek – opalanie się na słońcu.
7. Ewaluacja zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.