X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 9275
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Psalm 29 Mikołaja Gomółki "Nieście chwałę mocarze" - nauka gry na flecie prostym

KONSPEKT ZAJĘĆ Z MUZYKI
Cele :

Poznawczy: poznanie Psalmu 29 Mikołaja Gomółki "Nieście chwałę mocarze" oraz formy muzyki renesansu - madrygał
Kształcący: kształcenie umiejętności gry na flecie prostym
Wychowawczy: umiejętność słuchania utworu instrumentalnego

Formy : śpiew, muzykowanie tworzenie, percepcja.

Środki dydaktyczne :
1. Książka
2. Pianino, flet
3. Płyta CD
4. Krzyżówka

PLAN LEKCJI

Część I wstępna
1. Czynności organizacyjne
* sprawdzenie listy obecności
* wpisanie tematu lekcji
2. Ćwiczenia rozluźniające

Część II zasadnicza
1. Przypomnienie wiadomości z ostatniej lekcji.
2. Słuchanie 4 głosowej wersji wokalnej a capella Psalmu 29 Mikołaja Gomółki "Nieście chwałę mocarze".
3. Ćwiczenia rytmiczne.
4. Prezentacja nauczyciela gry na flecie prostym Psalmu 29.
5. Nauka Psalmu 29 na flecie prostym.
6. Tworzenie wstępu do psalmu.

Część III końcowa
1. Powtórzenie Psalmu 29 na flecie prostym.
2. Powtórzenie piosenki "Pięknie żyć".
3. Pożegnanie.

I część lekcji
1. Czynności organizacyjne.
* sprawdzenie listy obecności
* zapisanie tematu lekcji
2. Ćwiczenia rozluźniające.
* uczniowie zdmuchują świeczki na urodzinowym torcie
* uczniowie nabierają dużo powietrza i powoli go wypuszczają

II część lekcji
1. Przypomnienie wiadomości z ostatniej lekcji.
* szkoła niderlandzka i jej przedstawiciele
* szkoła rzymska i jej przedstawiciele
* najsłynniejszy wirtuoz i lutnista XVI stulecia
* formy muzyki renesansu
* kompozytorzy polscy renesansu:
Wacław z Szamotuł, Mikołaj Gomółka
* krzyżówka

* Odszukanie w słowniczku znaczenia hasła krzyżówki i zapisanie go do zeszytu
2. Słuchanie 4 głosowej wersji wokalnej a capella Psalmu 29 Mikołaja Gomółki "Nieście chwałę mocarze".
3. Ćwiczenia rytmiczne. * nauczyciel wyklaskuje dany rytm, a uczniowie go powtarzają klaszcząc
4. Prezentacja nauczyciela gry na flecie prostym Psalmu 29.
5. Nauka Psalmu 29 na flecie prostym. * uczniowie tataizują, odczytują nazwy nut, następnie grają
6. Tworzenie wstępu do psalmu. * uczniowie tworzą jeden takt wstępu do Psalmu 29

III część lekcji
1. Powtórzenie Psalmu 29 na flecie prostym.
2. Zaśpiewanie piosenki "Pięknie żyć".
3. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.