X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 9077
Przesłano:

Scenarisz konkursu recytatorskiego

Scenariusz VII Wewnątrzszkolnego Konkursu Recytatorskiego – w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym
im. Janusza Korczaka w Sokółce.

Temat konkursu: Dlaczego pisze się wiersze?

Motto:
„ Dlaczego pisze się wiersze?
Dlatego, że temu, kto je pisze,
wydaje się iż ma coś bardzo ważnego, osobistego do powiedzenia,
tak ważnego, że trzeba to ocalić i zapisać.”
Ks. J . Twardowski.

1.Cele konkursu:
bogacenie czynnego i biernego słownika uczniów,
ukazanie piękna języka polskiego,
wyrabianie umiejętności swobodnego, kulturalnego zachowania się,
przezwyciężania onieśmielenia u uczniów, wyrabianie odwagi
integracja uczniów i nauczycieli poprzez wspólną zabawę,
rozwijanie wyobraźni
przybliżenie twórczości znanych pisarzy i poetów polskich..

5. Przebieg konkursu:

I.Powitanie.
Witam wszystkich zebranych bardzo serdecznie. Dziś odbędzie się rozstrzygnięcie VI Wewnątrzszkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wysłuchamy pięknej recytacji waszych kolegów i koleżanek. Dowiemy się , jak o otaczającym nas świecie, o przyrodzie , Ojczyźnie, dzieciach i dorosłych, o uczuciach piszą poeci i co o tym wszystkim myślą na przełomie dziejów. Sądzę, że w atmosferze życzliwości i serdeczności upłynie nam miło czas. Liczę na wsparcie widowni i gromkie brawa dla każdego z recytujących.

II.Przedstawienie Komisji Konkursowej.
Przedstawiam Komisję Konkursową, która wyłoni dzisiejszych laureatów.

Pani ........................................
Tradycją jest, że w skład komisji wchodzą nauczyciele nie będący wychowawcami klas i nie przygotowujący was do konkursu.

III.Przedstawienie regulaminu.
Komisja będzie oceniała wygłaszane z pamięci teksty pod względem zastosowania odpowiedniej intonacji, tempa, stopnia opanowania tekstu. Pamiętajcie by jak najpiękniej przedstawić wiersz, nie zapomnijcie o autorze i tytule wiersza. Każdy z członków komisji ma arkusz, na którym będzie was oceniał w skali od 1 do5. Potem komisja zsumuje punkty wszystkich członków i wyłoni laureatów w czterech kategoriach:

I. Szkoła Podstawowa – uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

II.Szkoła Podstawowa- uczniowie z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym , Gimnazjum oraz

III.kl I, II i III PdP "b"– uczniowie z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym,

IV. Gimnazjum – uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz klasa II PdP "A"

V.Prezentacja umiejętności recytatorskich.
Prowadzenie: konferansjerzy.
Konferansjerzy zapraszają przed widownię z imienia i nazwiska ucznia, który będzie recytował wiersz. Podają autora i tytuł wiersza .

VI. Krótka część artystyczna, konkursy.
Członkowie Koła recytatorskiego przeprowadzą konkursy dla uczniów oraz zaprezentują trzy wiersze – krótkie scenki.

VII. Przedstawienie wyników, wyłonienie laureatów.
Wywołanie uczniów, którzy zajęli 1-sze miejsca w trzech kategoriach, wręczenie dyplomów, nagród rzeczowych. Złożenie życzeń i gratulacji.
W dalszej kolejności przedstawienie uczniów, którzy zajęli 2-gie i 3-cie miejsce.
Wykonanie wspólnego zdjęcia do kroniki szkolnej.
Wręczenie słodkich upominków wszystkim uczestnikom konkursu oraz wyróżnień.

VII. Zakończenie.
Podziękowanie uczniom za kulturalne zachowanie się, wysłuchanie recytujących kolegów i koleżanek. Wyrażenie podziwu wobec uczestników dla ich zaangażowania w przygotowanie się do tego konkursu, wysokiego poziomu. Złożenie gratulacji na ręce nauczycieli, którzy przygotowywali wychowanków do pięknej recytacji. Podziękowanie Komisji za obiektywność i poświęcony czas.

OPRACOWAŁA: Teresa Andrzejweska.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.