X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 9053
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Ostrosłupy i ich własności. Konspekt lekcji dla klasy II

KONSPEKT LEKCJI MATEMATYKI w klasie II

Moduł: Składamy trójkąty

Temat: Ostrosłupy i ich własności.

Cele
Cele operacyjne
Uczeń:

• rozpoznaje wśród danych brył graniastosłupy i ostrosłupy,
• rozpoznaje graniastosłupy i ostrosłupy prawidłowe,
• potrafi wskazać i nazwać elementy ostrosłupa.

Metody nauczania
• poszukująca
• dyskusja
• praktyczna
• praca z podręcznikiem

Formy organizacyjne nauczania
• praca indywidualna
• praca z całą klasą

Środki dydaktyczne
• modele graniastosłupów i ostrosłupów
• Podręcznik, str. 242, 246
• kartka papieru, nożyczki
• zeszyt ćwiczeń, str.74

Czas zajęć
1 godzina lekcyjna

Przebieg lekcji

1. Czynności organizacyjne.
2. Podanie tematu.
3. Uczniowie mając do dyspozycji modele brył przestrzennych, dokonują selekcji. Wybierają graniastosłupy proste i pochyłe oraz te, które nie są graniastosłupami (ostrosłupy).
4. Powtórzenie wiadomości o graniastosłupach, a następnie analizowanie wspólnych cech i różnic z ostrosłupami.
5. Krótka informacja o Piramidzie Cheopsa.
6. Zadanie praktyczne– praca indywidualna.
Uczniowie składają w opisany w starterze sposób(Podręcznik, str.242) trójkątną kartkę papieru. Otrzymują w ten sposób czworościan.
8. Zadanie domowe: Korzystając z dostępnych źródeł informacji sporządzić notatkę dotyczącą własności ostrosłupów.
9. Samodzielne rozwiązywanie zadań z zeszytu ćwiczeń: str. 74, zad. 1, 2 i 3).
10. Jeśli zostanie czas uczniowie rozwiązują zadanie 6 i 7, str.246 z Podręcznika.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.