X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 8888
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się razem - zabawy integracyjne z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców

„Bawimy się razem”
Zabawy integracyjne z elementami metody Ruchu Rozwijającego
Weroniki Sherborne – zajęcia otwarte dla rodziców.

Prowadząca: Marta Komsta
Data: 19 maja 2010 r.
Temat: „Bawimy się razem”
Grupa: dzieci 3 i 4 – letnie

Cele:
- rozwijanie kontaktów i porozumienia się poprzez ćwiczenia ruchowe
i masażyki,
- kształtowanie umiejętności współdziałania i partnerstwa,
- rozwijanie twórczej wyobraźni.

Forma:
- zajęcia zorganizowane z całą grupą

Metody pracy:
- Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
- słowne,
- oglądowe (pokaz),
- praktycznego działania.

Środki dydaktyczne:
- tekst masażyku dla rodziców,
- podkład muzyczny do zabawy ruchowej „Stonoga”,
- szablony okrągłych „buziek”,
- różnokolorowe koła,
- elementy do uzupełniania postaci stonogi (nogi, ogon, głowa)
- kolorowa bibuła,
- klej.

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie zaproszonych gości:
Dzieci i rodzice tańczą w kole (raz w jedną, raz w drugą stronę), trzymają się za ręce i wspólnie śpiewają piosenkę do melodii „Panie Janie”.
Mamo, Tato,
Mamo, Tato,
Witamy Was!
Witamy Was!
Wszyscy Was kochamy,
Wszyscy Was kochamy,
Na zabawę czas!
Na zabawę czas!

2. Zabawa ruchowo – muzyczna przy piosence „Stonoga”.
Dzieci i rodzice ustawiają się gęsiego w kole. Ilustrują ruchem treść i przebieg
piosenki.

3. Masażyk według Weroniki Sherborne.
Rodzice i dzieci dobierają się w pary. Dziecko leży na brzuchu, rodzic wykonuje masaż zgodnie ze słowami wiersza:

Tak piszemy list do Cioci: A...B...C...kropka A...B...C...przecinek (lekkie uderzanie opuszkami palców)
Tutaj płynie rzeczka (całą dłonią wzdłuż kręgosłupa)
Tu przeszła pani w szpileczkach (palce wskazujące uciskają sztywno)
Potem przeszło stado słoni (ugniatanie dłońmi ułożonymi w łódeczkę)
A za nimi stado koni (stukanie pięściami)
Potem przeszła szczypaweczka (lekkie szczypanie po bokach kręgosłupa)
Zaświeciły dwa słoneczka (okrężny masaż łopatek)
Spadł drobniutki deszczyk (lekkie uderzanie palcami)
Czy poczułeś dreszczyk? (dotykanie szyi)

4. „Stonoga” – naklejanie kolorowych kół na brystol, uzupełnianie postaci stonogi wyciętymi elementami (nogi, głowa, ogon). Wykonanie trawy, słońca oraz nieba z kolorowej bibuły.

5. Pożegnanie i podziękowanie za wspólną zabawę.
Rodzice i dzieci uzupełniają „buźki” adekwatnie do wrażeń wyniesionych z zajęć (uśmiech lub niezadowolenie).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.