KONSPEKT LEKCJI
KLASA II GIMNAZJUM
TEMAT: NEW YORK - a city of my dreams.
CELE:
- rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji w internecie, zarówno w języku polskim jak i angielskim,
- poznawanie nazw zabytków, muzeów, lotnisk, zoo, ciekawych miejsc,
- zapoznanie się ze sposobem komunikacji w Nowym Jorku
- utrwalenie oraz poznanie nowego słownictwa związanego ze zwiedzaniem
- uczeń potrafi opisać/podać informacje o Nowym Jorku.
POMOCE DYDATKTYCZNE:
Tablica, zeszyt, kserokopie, komputer podłączony do sieci.
FORMY PRACY:
- praca w grupie
- praca w parach
PRZEBIEG LEKCJI:
1. Powitanie. N-l sprawdza listę, pracę domową, itp.
2. Rozgrzewka. N-l pyta się uczniów:
- Do you like travelling?
- Do you like going to new places? What are they?
- What can you see in Plock?
- What can you see in the capital of Poland?
3. N-l wyjaśnia, że dzisiaj będzie mowa o Nowym Jorku.
- Do you know anything about NY?
- What are some famous monuments in New York?
4. N-l rozdaje uczniom ramkę z 3 kolumnami – łącznie 10 zdań o Nowym Jorku. Zadaniem uczniów jest ułożyć 5 zdań łącząc kolumny. Pozostałe 5 zdań zostaje do pracy domowej (załącznik nr 1).
5. N-l podaje uczniom 2 strony internetowe (www.nojork.com, www.newyork.com.pl), z których mogą korzystać, aby uzyskać następujące informacje (samodzielna praca/praca w grupach):
- Give 4 names of museums. What can you see there?
- give 4 names of famous places or buildings in NY. What can you do or see there?
- Give the names of airports in NY?
- What is a NY Pass? Is it useful? Why/why not?
6. N-l prosi uczniów o odczytanie odpowiedzi na znalezione pytania.
7. Zadanie pracy domowej.
- Dokończ zdania z kserówki (5 zdań)
- Sprawdź czy masz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania o Nowym Jorku.