X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 8331
Przesłano:

Sport wczoraj i dziś. Scenariusz lekcji historii

Temat: SPORT WCZORAJ I DZIŚ.

CELE LEKCJI:
Po zakończonych zajęciach uczeń potrafi:
-wyjaśnić pojęcia: igrzyska, olimpiada
-wyjaśnić datę: 776r. p.n.e.
- wymienić, jakie konkurencje wchodziły w skład pięcioboju
- opisać igrzyska starożytne
-omówić różnice i podobieństwa między igrzyskami starożytnymi a współczesnymi
-wyjaśnić, w jaki sposób współcześnie nawiązuje się do tradycji igrzysk starożytnych

ŚRODKI DYDAKTYCZNE
-podręcznik dla klasy V
-zeszyt ucznia
-ilustracje przedstawiające igrzyska

ZASTOSOWANE METODY
-pogadanka
-praca z podręcznikiem
-drama
-wywiad
-wejście w rolę

TOK LEKCJI

Temat: Sport wczoraj i dziś.

1. Wzajemne powitanie i sprawdzenie obecności.
2. Rekapitulacja wtórna.
Wybrani uczniowie przypominają, co współcześni czerpią z dorobku starożytności(demokracja, republika, teatr).

3. Nawiązanie do lekcji.
Prowadzący informuje, że celem dzisiejszej lekcji będzie omówienie starożytnych zawodów sportowych(igrzysk), jakie odbywały się Grecji od 776r.p.n.e. oraz ich porównanie z igrzyskami nowożytnymi.

4. Nowe treści.
*Prowadzący omawia znaczenie sportu w życiu Greków.
*Prowadzący krótko omawia igrzyska starożytne, nawiązując jednocześnie do igrzysk współczesnych.
*Uczniowie szukają wiadomości na temat igrzysk starożytnych.
*Wybrani uczniowie przedstawiają scenkę na temat igrzysk starożytnych.
*Porównanie igrzysk starożytnych z współczesnymi.
*Zapisanie notatki.

5. Rekapitulacja pierwotna.
Wspólna dyskusja na temat co łączy, a co dzieli współczesne igrzyska z igrzyskami starożytnymi.
Wywiad ze sportowcami starożytnymi i współczesnymi.

Zadanie domowe
strona 80, zadanie 1 i 3

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.