Numer: 8014
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się kolorami - scenariusz zajęcia

SCENARIUSZ ZAJĘCIA

Grupa wiekowa: 4-latki
Temat: „Bawimy się kolorami”
Cele :
1. Rozwijanie percepcji wzrokowej.
2. Rozróżnianie i nazywanie barwy: czerwonej, żółtej, zielonej, niebieskiej.
3. Doskonalenie umiejętności przeliczania liczebnikami głównymi 1-4.
4. Kształtowanie umiejętności układania przedmiotów wg podanego rytmu.

Pomoce dydaktyczne:
Wiersz „Kolory”; 8 kolorowych kółek; obrazek biedronki zakryty kartonem z okienkami, na których są kropki; kostka do gry ( na 2 ścianach są 2 kropki, na kolejnych 2 ścianach- 3 kropki i na następnych 2 -4 kropki); kartki z biedronkami z różną ilością kropek na skrzydłach; 4 obręcze (żółta, czerwona, zielona, niebieska), kolorowe kartoniki z: listkami, biedronkami, słonkami, i chmurkami; karty zadań dostosowane do możliwości każdego dziecka; klej.

Przebieg zajęcia:

1.„Lambada”- taniec integracyjny z rodzicami. Zabawa w dwóch kołach- dzieci w środku, dorośli na zewnątrz. N. określa sposób trzymania się: za ręce, za ramiona, za głowę, za biodra.
„Tańczymy lambada,
lambada, lambada.
Tańczymy lambada
małego walczyka.
Tańczą go krasnale
krasnale, krasnale.
Tańczą go krasnale
i duże dzieci też”
2. „ Ukryty obrazek”- zabawa w odgadywanie.
Chętne dzieci rzucają kostką. Następnie odkrywają fragment obrazka, na którym liczba kropek odpowiada liczbie oczek na kostce. Po odsłonięciu fragmentu ilustracji próbują odgadnąć, co przedstawia obrazek. Jeżeli w kolejnych rzutach na kostce pojawi się taka sama liczba oczek, to dzieci np. zaklaszczą tyle samo razy itp.
Po odgadnięciu i odsłonięciu ilustracji następuje jej omówienie:
- Jaki kolor ma biedronka?
- Ile ma skrzydeł?
- Ile kropek ma biedronka?
- Ile ma czułek?
3. „Policz ile kropek ma twoja biedronka”- zabawa matematyczna.
N. rozdaje dzieciom kartki z biedronkami ( biedronki różnią się liczbą kropek).
N. :Czyja biedronka ma 3 kropki? Dzieci liczą kropki na skrzydłach biedronek i udzielają odpowiedzi przez podniesienie biedronki do góry.
4. „Kolory”- wysłuchanie wiersza i krótkie omówienie jego treści.
5. „Kolorowe kartoniki”- dzieci szukają ukrytych w sali kolorowych kartek i wracają na swoje miejsce. Następnie kolejno określają kolor swojej kartki i odkładają ją do obręczy w takim samym kolorze.
6. „ Układamy szlaczek”- układanie kolorowych kartek wg podanego rytmu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.