X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 7815
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosenne impresje - zajęcia dla dzieci 5-6 letnich

Scenariusz zajęć dla grupy dzieci 5-6 letnich z zakresu analizy zdolności twórczych

Temat: „Wiosenne impresje”

Cele ogólne:
• Aktywizowanie myślenia dziecka,
• pobudzanie wyobraźni,
• stwarzanie sytuacji do wypowiadania się i twórczego myślenia
Cele operacyjne:
• angażuje swoje zmysły przy rozwiązywaniu zagadek
• wyłania głoski w nagłosie
• rozróżnia i nazywa poznane literki
• czyta globalnie wyrazy
• angażuje wyobraźnię podczas zabawy ruchowo-naśladowczej
• wypowiada się zdaniami złożonymi na określony temat
• czeka cierpliwie na swoją kolej
• zna i nazywa zwiastuny wiosny

PRZEBIEG:

I część
 Wysłuchanie utworu „Jak się budzi wiosna” – utwory do słuchania i zabawy Nowa Era – cz. 2
 Wypowiedzi o własnych skojarzeniach w czasie słuchania.
 Rozwiązywanie rebusu o haśle wiosna – wyłanianie głosek w nagłosie podczas rozwiązywania zagadek angażujących zmysły.

W - obrazek worka odsłanianego po fragmencie
i - zagadka słowna o igle
o - zagadka graficzna - okulary
s - zagadka smakowa – sól
n - zagadka graficzna – narty (narysowany kontur przedmiotu wyciągany z np. koperty)
a - zagadka –odkrywanka – aparat

 Rundka : „Gdy słyszę słowo wiosna, to myślę o...”
 Zabawa ruchowo-naśladowcza "Wesołe motylki" przy muzyce z wykorzystaniem napisów : stoi , lata, leży, kuca
 „Wiosenne fotki” – wykorzystanie kart kreatywnych

II część
 Zwiastuny wiosny – praca z chrupkami kukurydzianymi - dzieci łączą chrupki tworząc różne elementy wiosenne, słoneczko, motylki, kwiaty.

Wystawa gotowych prac.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.