X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 7814
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moja ulubiona bajeczka

Scenariusz zajęć
Grupa wiekowa: 3-4 – latki
1. Prowadzący: Marlena Misch
2. Data: 15.02.2010
3. Temat tygodnia: Ulubione bajki trzylatka
4. Temat zajęcia: Moja ulubiona bajeczka
5. Cele ogólne:
Rozwijanie koordynacji- wzrokowo- ruchowej oraz słuchowo- ruchowej
Budzenie zainteresowań czytelniczych
Rozwijanie swobodnej ekspresji
Trening zdolności plastycznych
Ćwiczenie umiejętności przeliczania i segregowania
Nauka rozsądnego korzystania z bajek emitowanych w telewizji
6. Cele szczegółowe: Dziecko:
Bierze udział w zabawach
Rozpoznaje bajkowych bohaterów
Tworzy zbiory, przelicza elementy w zbiorze
Reaguje na polecenia nauczyciela
Wysłucha z uwagą piosenkę
Ogląda uważnie bajkę
Swobodnie wypowiada się na dany temat
Wykonuje prace plastyczną
Interesuje się książkami
7. Metody: podające, problemowe, praktyczne
8. Formy pracy: zespołowa, indywidualna
9. Środki dydaktyczne:
Tekst piosenki Wszyscy są
Ilustracje przedstawiające bohaterów z bajek
Tamburyno
Tekst, muzyka do piosenki Bajeczki
Odtwarzacz CD
‘Płyta z bajką „Gumisie”
Odtwarzacz DVD
Telewizor
Nagrania muzyki klasycznej
Ilustracje do malowania
Farby
Szarfy
5 postaci smerfów, 5 postaci gumisiów

Przebieg zajęć
1. Powitanie piosenką Wszyscy są- Nauczyciel śpiewa piosenkę, dzieci powtarzają, po powtórzeniu zajęcia uważne za rozpoczęte
Wszyscy są, witam Was, zaczynamy już czas,
Jestem Ja, jesteś Ty, Raz, dwa trzy
2. Zabawa dydaktyczna Moje bajki
Nauczyciel prezentuje ilustracje przedstawiające bohaterów bajek- Zadaniem dzieci jest odgadnięcie: Jaka to bajka?
3. Zabawa dydaktyczna Bohaterowie
Nauczyciel podaje dzieciom sylwety bohaterów z bajek (Smerfy i Gumisie), zadaniem dzieci jest stworzenie zbiorów bohaterów bajek, przypisanie odpowiedniego bohatera do właściwej bajki, przeliczenie elementów w zbiorze
4. Zabawa ruchowa Bajkowe magnesy
Maszerują po Sali przy akompaniamencie tamburynu, gdy tamburyno ucichnie nauczyciel prosi, aby zachowały się jak bajkowe magnesy, dotykały poszczególnymi częściami ciała przedmiotów (ręce dotykają klocków, paluszki dotykają misia, stopy dotykają stóp kolegi)
5. Wysłuchanie piosenki Bajeczki- odtworzenie nagrania piosenki, zachęcenie dzieci do uważnego słuchania

BAJECZKI
Na półkach mieszkają książeczki.
W książeczkach mieszkają bajeczki.
Opowiem o nich wam, bo wszystkie dobrze znam.
Opowiem o nich wam, bo wszystkie dobrze znam.

W bajeczkach znajdziecie rycerzy,
Królewnę, co spała na wieży.
I dobrych wróżek sto, i czarownicę złą.
I dobrych wróżek sto i czarownicę złą.

Kiedy się dziecko zasłucha,
To wróżki mu szepczą do ucha.
Pokochaj bajek świat na wiele, wiele lat.
Pokochaj bajek świat na wiele, wiele lat.

6. Zabawa muzyczno- ruchowa „Taniec smoka i królewny”
Taniec improwizowany przy nagraniach muzyki klasycznej
7. Swobodne wypowiedzi nt. Moja ulubiona bajka
8. Oglądanie wystawy - Książeczek- Bajeczek
9. Praca plastyczna- Malowanie nt. Moja ulubiona Bajeczka
10. Połączenie prac dzieci- stworzenie wspólnej książeczki
11. Prezentacja bajki Gumisie- Dzieci oglądają bajkę, nauczyciel podczas przerw w oglądaniu konsultuje z dziećmi przebieg bajki, zadaje pytania dotyczące obejrzanych treści

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.