X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 7711
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zdobywam odznakę "Jestem pomocnikiem św. Mikołaja"

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW
TEMAT : Zdobywam odznakę – „Jestem pomocnikiem św. Mikołaja”
CELE OGÓLNE :
- doskonalenie analizy i syntezy słuchowej ,
- odczytywanie pojedynczych wyrazów ,
- posługiwanie się liczebnikami porządkowymi ,
- rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych ,
- kształcenie spostrzegawczości wzrokowej ,
- rozwijanie logicznego myślenia ,
- wdrażanie do zgodnego współdziałania w zabawie ,
- wprowadzenie elementów zaciekawienia i niespodzianki jako środków sprzyjających koncentracji uwagi .
CELE OPERACYJNE:
- rozpoznaje cyfry , liczy liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 6 ,
- układa obrazek z części ,
- układa historyjkę obrazkową według kolejności ,
- przyporządkowuje napisy do obrazków ,
- rozpoznaje i nazywa figury geometryczne ,
- ilustruje ruchem treść piosenki ,
- wykonuje pracę plastyczną według wzoru .
FORMY PRACY : indywidualna , z całą grupą .
METODY : podająca , problemowa , aktywizująca , praktyczna .
ZASADY: zaspakajania potrzeb dziecka , aktywności , integracji , stopniowania trudności .
RODZAJE AKTYWNOŚCI : słowna , ruchowa , plastyczna , muzyczna .
ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE DZIAŁANIE : ilustracja przedstawiająca św. Mikołaja , historyjki obrazkowe , obrazki z części , cyfry 1-6 , figury geometryczne , obrazki i napisy , kaseta z piosenką „Mikołaj jedzie samochodem” , kolorowe obręcze , odznaki dla każdego dziecka , gotowe elementy Mikołaja .

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1.Powitanie piosenką :
„Wszyscy są – witam Was , zaczynamy już czas ,
Jestem Ja - jesteś Ty , raz , dwa , trzy” .
2.Wprowadzenie do zajęcia :
- przekazanie dzieciom informacji , że dzisiaj mają dużo zadań do wykonania, które znajdują się w czerwonych kopertach ,
- po wykonaniu każdego zadania dzieci odsłonią mały fragment obrazka ,
- po odsłonięciu wszystkich fragmentów , dzieci odgadują co znajduje się na obrazku pod planszą .

ZADANIE 1 :
- w kopercie znajdują się pocięte obrazki , każde dziecko musi ułożyć obrazek z części .
ZADANIE 2 :
- każde dziecko samodzielnie układa historyjkę obrazkową , składającą się z czterech obrazków .
ZADANIE 3 :
- dzieci otrzymują koperty , w których znajdują się figury geometryczne , (rozpoznawanie i nazywanie figur , segregowanie według kształtu, przeliczanie ) .
ZADANIE 4 :
- zabawa ruchowa - „Kolorowe kółeczka” , dzieci otrzymują kolorowe obręcze, i biegają po dywanie , na sygnał zatrzymują się i tworzą koła według odpowiednich kolorów .
ZADANIE 5 :
- każde dziecko otrzymuje komplet cyfr 1-6 , rozpoznają i nazywają cyfry, układają według kolejności .
ZADANIE 6 :
- każde z dzieci otrzymuje dwa obrazki i trzy napisy , dziecko musi przyporządkować napis do obrazka .
3.Po wykonaniu wszystkich zadań i odsłonięciu wszystkich fragmentów
planszy – dzieci odgadują , co przedstawia ilustracja , rozmowa na temat ilustracji .
4.Rozdanie dzieciom odznak – „Jestem pomocnikiem św. Mikołaja”
5.Zabawa na tle piosenki pt. „Mikołaj jedzie samochodem” .
6.Praca plastyczna – „Mikołaj „ ,
- sklejanie gotowych elementów , praca według wzoru , każde dziecko zabiera swojego „Mikołaja” do domu .

Opracowała: Lidia Czyż
Nauczycielka z Przedszkola Nr 5
im. Marii konopnickiej
w Myszkowie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.