X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 7585
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć matematycznych dla dzieci 3-4 letnich - "Porządki"

Temat zajęć: Zabawa matematyczna „Porządki”

Cel ogólny:- klasyfikowanie przedmiotów wg ich przeznaczenia

Cel operacyjny dziecko:
klasyfikuje przedmioty wg ich przeznaczenia m.in: ubrania do ubrań, artykuły spożywcze, zabawki do zabawek, przybory do rysowania
potrafi podzielić ubrania na zimę i na lato
próbuje wykonać zadanie zgodnie z poleceniem nauczyciela
rozpoznaje i nazywa kolory podstawowe
słucha piosenki śpiewanej przez nauczyciela i próbuje opowiedzieć na pytania dotyczące jej treści

Metody:
słowna: rozmowa, instruktaż
czynna: zadań stawianych do wykonania
oglądowa: pokaz

Formy:
grupowa
indywidualna

Środki dydaktyczne:
obręcze w 4 kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim i zielonym, ubrania, przybory do rysowania, artykuły spożywcze, zabawki, pacynka jeża

Przebieg zajęć:

1. Dzieci po wyjściu z łazienki wchodzą do sali, w której na środku dywanu jest „sterta” przedmiotów. Nauczycielka prosi, aby dzieci usiadły wokoło nich.

2.Wprowadzenie w tematykę zajęć piosenką śpiewaną przez nauczyciela ( na ręku nauczyciel ma założoną pacynkę „Jeża”) „Porządek dobra rzecz”

Kiedy rano słońce świeci,
I do przedszkola idą dzieci
to zabawa się nie kleci, bo dokoła sterta rzeczy
rzeczy tu , rzeczy tam a ja sprzątać muszę sam
rzeczy tu , rzeczy tam a ja sprzątać muszę sam

3.Rozmowa kierowana przez nauczyciela na temat treści wysłuchanej piosenki:
Dokąd rano idą dzieci?
Dlaczego zabawa nie udaje się w przedszkolu ?
Dlaczego jeżyk się martwi?
Zastanówcie się dzieci w jaki sposób możemy pomóc jeżykowi?

4.Zabawa ruchowa osnuta treścią piosenki „Porządek dobra rzecz”

5.Klasyfikowanie przedmiotów leżących „na stercie” do poszczególnych obręczy :
obręcz z artykułami spożywczymi
obręcz z zabawkami
obręcz z ubraniami
obręcz z przyborami do rysowania

6.Dzieci starsze nazywają kolory obręczy i przedmioty tam się znajdujące oraz segregują ubrania na zimę i na lato (bo o to poprosił ich jeżyk)

7. Wyciągniecie wniosku z zajęć „Dlaczego musimy dbać o porządek w naszej sali?- swobodne wypowiedzi dzieci

8.Zabawa ruchowa orientacyjni- porządkowa „ Szukaj koloru....”

9. Układanie przedmiotów z obręczy do poszczególnych kącików zainteresowań

10. Zakończenie zajęć podziękowaniem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.