Numer: 7226
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Co to jest radość?

Scenariusz zajęć koleżeńskich dzieci 3 – 6 letnie

Cele ogólne:
- Rozwijanie u dzieci samoświadomości własnych emocji i uczuć
- Rozwijanie twórczej aktywności kreatywnego myślenia
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- rozróżnia i nazywa uczucia i emocje,
- wymieni w jakich sytuacjach pojawiają się różne uczucia i emocje,
- potrafi wyrazić uczucie radości w różnych formach,
- myśli kreatywnie,
- podejmuje nowe wyzwania,
- poprawnie wykonuje ćwiczenia w podczas ćwiczeń logopedycznych.
Metody: aktywne ( twórcze)
Forma: zabawa z całą grupą, w parach, praca indywidualna

Przebieg:

1. Zabawa w kręgu na powitanie – „Wędrujące uśmiechy”.
Dzieci w kręgu poprzez swoją mimikę przesyłają swój uśmiech następnemu dziecku
2. Co to jest radość? - zabawa wstępna w skojarzenia – Co przychodzi wam do głowy gdy powiem słowo radość?
3. Burza mózgów - Jak wygląda człowiek radosny? Jak się zachowuje? W jakich sytuacjach się tak czujemy? W jaki sposób można innym sprawić radość? – wybranie odpowiednich ilustracji i przypięcie ich pod wyrazem radość.
4. Syntaktyka – Co by było gdy by ludzie nie przeżywali radości? – wypowiedzi dzieci.
5. Ekspresja ruchowa „Taniec radości”.
6. Zabawa w parach „Czekolada” „ Radosne echo”.
Zabawa "czekolada" - dzieci stoja w parach na przeciwko siebie i mówia rymowanke z jednoczesnym klaskaniem w kolana, dłonie swoje i dłonie partnera /może być wg pomysłu nauczyciela/
7. Rozwiązanie zagadki słownej i smakowej. Rozdanie dzieciom miseczek z czekoladą - ćwiczenia aparatu mowy z wykorzystaniem czekolady.
8. Ekspresja plastyczna „Czekoladowy obrazek” – malowanie palcami i czekoladą na waflach radości - degustacja prac.
9. Ewaluacja rundką w kręgu „Podczas zajęć byłam radosna/radosny gdy.....”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.