Numer: 7052
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mamo, Tato, pobaw się ze mną - scenariusz spotkania z rodzicami

Cel i charakter spotkania

· wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka przez bliski kontakt emocjonalny i fizyczny z matką ,ojcem
· stwarzanie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa
· wyrażanie uczuć
· prezentacja zabaw ,w które rodzice mogą bawić się z dziećmi

Podstawa programowa

1.1. Kształtowanie umiejętności społecznych
dz. obdarza uwaga dzieci i dorosłych, aby rozumieć co mówią i czego oczekują
3.4.Wspomaganie rozwoju mowy dzieci
dz. w zrozumiały sposób mówi o swoich potrzebach i decyzjach ,słucha i stara się zrozumieć innych ,gdy opowiadają o tym czego pragną i do czego dążą
5.3. Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności ruchowej dzieci
dz. jest sprawne ruchowo wg norm (lub jest sprawne na swoje możliwości)
8.1. Wychowanie przez sztukę-muzyka i śpiew, pląsy i taniec
dz. śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru
9.1. Wychowanie przez sztukę :różne formy plastyczne
dz. umie wypowiadać się w różnych technikach plastycznych
14.3. Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania
dz. ma sprawność rąk oraz współprace reki i oka ,która jest potrzebna do rysowania

Data- 25.II.2010 r.
Czas trwania spotkania – ok. 1h
Przygotowanie i prowadzenie- Elżbieta Wilga

Przebieg spotkania –

1. Serduszko dla rodzica (rodzic wypisuje swoje imię i przykleja do ubrania)
2. Dzieci witają rodzica piosenką o zimie i tańcem „Zimowa poleczka”

3. Marsz w kole rodzica z dzieckiem za rękę

4. Zabawa w kole „Gniazdo”(rodzic w siadzie skrzyżnym trzyma dziecko w objęciach)

5. Powitanie palcami ( dz. siada naprzeciw rodzica wita się każdy paluszek rodzica z dzieckiem potem cała dłoń na końcu buziak)

6. Zabawa „Słodki bagaż” dz. na plecach rodzica

7. Tunel –rodzic dz. przechodzi

8. Zabawa „Płynie rzeczka”(Dz. leży na brzuchu potem rodzic)
Płynie, płynie rzeczka 2x fale na plecach
idzie mama w szpileczkach 2x palce poruszają się
Tutaj pada deszczyk 2x palce naśladują deszczyk
A tutaj przeszedł dreszczyk 2x dotykają okolicę uszu

9. Wyliczanka ze śpiewem „Pani i pies” –liczenie do 10
(Rodzice w jednym rzędzie ,dzieci w drugim rzędzie)

Raz i dwa i raz i dwa pewna pani miała psa
Trzy i cztery trzy i cztery pies ten dziwne miał maniery
Piec i sześć i piec i sześć wcale lodów nie chciał jeść
Siedem ,osiem ,siedem osiem wciąż o kości prosił
Dziewięć ,dziesięć ,dziewięć ,dziesięć kto z nas kości mu przyniesie
I liczymy od początku ustawieni w jednym rządku 2x

10. Zabawa kołowa „Gawron”
Rodzice jedno koło ,dzieci drugie koło
Gawronem jest rodzic z dzieckiem
1 zwrotka –
Chociaż Gawron trochę siwy ,ale jeszcze urodziwy stąpa dzielnie pierś wypina
jeszcze go się humor trzyma
(dziecko z rodzicem wchodzi do wybranego koła
tańczą w kółeczku, a dzieci w kole klaszczą i śpiewają ,2 koło biegnie w kółko
i tez śpiewa
Gawron ,Gawron ,Gawronie drepczesz ładnie koło mnie ja Cię lubię, a ty mnie
Gawron, Gawron , Gawronie
2 zwrotka -
Gawronem drugi rodzic z dzieckiem
A gdy wraca z pól szerokich stuka dziobem w szyby okien, nalatałem się po świecie
wpuście mnie do domu dzieci
zmiana koła

11. Rysowanie przy muzyce Vivaldi 4 pory roku Zima -Kolorowa zima-
(4 stoliki z dużymi arkuszami szarego papieru 4 grupy rodziców ze swoim dzieckiem na sygnał –muzyka grupy rysują swoje rysunki jak muzyka cichnie przechodzimy do następnego stolika i dokańczamy rysunek 2 grupy analogicznie zabawa toczy się dalej

12. Ewaluacja zajęcia „Rybi szkielet” –ocena przez rodziców spotkania uśmiechami i grymasami

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.