Numer: 6521
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz spotkania z dziadkami "Razem miło płynie czas..."

Temat " Razem miło płynie czas"
Grupa ' dzieci 3-4 letnie
Prowadząca ; Grażyna Świerczyńska

Cel ogólny:
- wzmacnianie więzi emocjonalnych ze starszym pokoleniem
- uświadamianie roli dziadków w życiu dziecka
- doznanie pozytywnych emocji w trakcie wspólnej zabawy

cele operacyjne;
- d. rozwija refleksyjny stosunek do siebie oraz w stosunku do dziadków
- d. akceptuje wady i zalety swoje i swoich bliskich
- d. kształtuje poczucie więzi ze starszym pokoleniem
- d. publicznie prezentuje swoje umiejętności oraz mówi o swoich uczuciach

Pomoce;
magnetofon , CD, nożyczki , jabłka , miski , jajka , ubijaczki , nici , klocki , guziki , mazaki , kartki papieru , temperówki , kredki , igły , napisy , 6 koron , napis jury.
Metody ;
aktywne
forma ;
działanie z cała grupa , zadania w parach , zadania indywidualne.

Przebieg zajęcia;

1. Powitanie gości , wybranie jury do oceny konkurencji.
2. Dzieci śpiewają dla babć i dziadków piosenkę
" Moja babcia i mój dziadek , to wspaniali sa dziadkowie " - lub inna , przygotowana wcześniej.
3. Deklamacja wiersza z podziałem na zwrotki
" Dzień babci i dziadka"

autor Grażyna Świerczyńska

Chociaż jestem jeszcze mały,
ale serce wielkie mam.
A w tym sercu - dziadek z babcią ,
mama z tatą - i ja sam.
Kocham bardzo was dziadkowie,
Bez was smutno bywa tak,
Że gdy w domu jestem sama,
Czuję , że was bardzo brak.
Dziadku miły ,twoje ręce
Dużo ciepła dają mi.
twoje serce droga babciu,
W zimne mnie ogrzewa dni.
Usiądź dziadku przy mnie blisko,
I poczytaj bajkę mi.
Chcę od ciebie wiedzieć wszystko!
Wspólnie przejść dzieciństwa dni.
Babciu droga , bardzo proszę,
Utul z żalu serce me.
Bo kłopoty małe noszę,
Nimi się podzielić chce
No , bo po to sa dziadkowie,
By pomagać wnukom swym,
Wspierać w trudnych chwilach życia,
dawać przykład życiem swym.
Za to wszystko wam składamy,
Podziękowań cała moc!
I na dzisiaj wam życzymy,
Choć - bez wnucząt- jedną noc!

4. Taniec - prezentacja przez dzieci
( " Taniec wieszczki cukrowej" P. Czajkowskiego w formie pantomimy, z użyciem masek.

5. Wiersz z podziałem na zwrotki;
" Babcia i dziadek"
autor Grażyna Świerczyńska
Babciu kochana , gdy byłas mała,
Kłopoty miałaś , takie jak ja.
A w co się ubrać?
A jak to zrobić?
Kto na to wszystko odpowiedź da?

Na pewno babcia!
twoja , i moja ,
Tak właśnie życie toczy się.
Nikt nie da lepszej rady od babci,
Która tak bardzo kocha mnie.

Co na to dziadek?
Coś tam pomruczy , coś pomarudzi,
Ale z pomocą pospieszy mi.
wszystko naprawi , wszystko poprawi.
kocham cię dziadku , za wspólne dni!

Sto lat dla dziadków!
Wiwat dziadkowie!
Niech jak najdłużej żyją nam!
Bez was kochani , wasze wnuczęta,
Nie tak odważnie szły by przez świat.

6. Wybieramy super - babcię i super - dziadka konkurencje;
- najdłuższa łupina z ziemniaka lub jabłka obranego przez babcię
- ubijanie piany z białek na czas
- przyszywanie guzików do materiału w określonym czasie
- budowanie najwyższej wieży z klocków p. dziadków
- rysowanie portretu żony z zawiązanymi oczami
( kto najdokładniej)
- struganie kredek dla wnuka ( w określonym czasie)
- wspólny taniec z balonem babci i dziadka ( aby nie wypadł)
- zgadywanie , co kryje obraz ( odkrywanie po 1 części)
- karmienie dziadków pączkiem na nitce

7. Podsumowanie punktacji i wręczenie nominacji oraz koron z tytułami na szarfach.
8. Wręczenie upominków przygotowanych przez dzieci
( drzewka szczęścia z grosików)
9.wspólny poczęstunek upieczonym przez dzieci ciastem przy herbatce.
10. Pamiatkowa fotografia z dziadkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.