Numer: 5324
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Konspekt treningu pływackiego dla I klasy gimnazjum

Temat : Styl dowolny – kształtowanie szybkości na dystansach 100m, 50m, doskonalenie nawrotów w stylu klasycznym.

miejsce zajęć:pływalnia kryta 25 m
klasa :I sportowa, gimnazjum
przedmiot:trening pływacki
czas trwania :90 min
prowadzący:Sławomir Pośpiech,

Cele lekcji
Po zakończeniu lekcji uczeń będzie umiał:
prawidłowo wykonać nawrót do stylu klasycznego, wykonać pełny cykl pracy ramion i nóg pod wodą po starcie i po nawrocie w stylu klasycznym.

W czasie lekcji będą kształtowane następujące umiejętności kluczowe:

W zakresie umiejętności uczeń:
-zgodnie z przepisami pokonuje dystans stylem klasycznym
- nauczy się optymalnych ruchów po starcie i nawrocie, które podnoszą efektywność pokonywania dystansu w stylu klasycznym
W zakresie motoryczności uczeń:
-będzie kształtował szybkość na dystansie 100m i 50m.
W zakresie wiadomości uczeń:
-uczeń pozna nowe elementy techniki pływania
-pozna przepisy dotyczące techniki pływania st. klasycznym
W zakresie wychowawczym uczeń:
-potrafi pracować w grupie
-potrafi samodzielnie podejmować decyzję

Przebieg lekcji

1.Zorganizowanie grupy 1 Zbiórka w szeregu
2.Powitanie
3.Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć 3' (Stroje, czepki, okulary_
• pomiar tętna spoczynkowego przez każdego ucznia
2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji 1.Podanie tematu i celów lekcji
2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji 2’ •Pokaz prawidłowego przepłynięcia dystansu 50m. stylem klasycznym (prezentacja wyk. przez ucznia specjalizującego się w st. klasycznym)
3.Rozgrzewka
1.Na lądzie
Ćwiczenia gibkościowe - indywidualnie
PRZEJŚCIE POD PRYSZNIC
2. W wodzie
500 m st. dowolnym 10’
4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

1. 4 x 100 m stylem klasycznym 10’

Uczniowie płyną zwracając uwagę na prawidłowe nawroty (cykl pracy RR, NN pod wodą)

2. 200 m NN do st. klasycznego 10’

3. 3 x 100 m stylem zmiennym 10’

Każde 100 m uczniowie pokonują
z maksymalną intensywnością,
Przerwa 2-3 min. (tętno powinno powrócić, lub zbliżyć się do wartości spoczynkowej

4. 10 x 50 m. stylem dowolnym 25’

Każde 50 m uczniowie pokonują
z maksymalną intensywnością (tętno jw.)

5.Uspokojenie organizmu
200 m stylem klasycznym 8’tempo wolne, zwrócenie uwagi na właściwe pokonywanie nawrotów.
6. Czynności organizacyjno-porządkowe
1.Zbiórka na ławce
2.Wyznaczeni uczniowie porządkują deski
3.Podsumowanie 2’
razem
90 minut, 2.600 metrów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.