X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 5302
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Konspekt lekcji języka rosyjskiego dla I klasy gimnazjum

Opracowała mgr Julita Daniluk
nauczyciel stażysta

I. Temat lekcji: Наша семья – самое важное в жизни.
II. Cele lekcji:
Cel główny:
• Uczeń opowiada jakie powinny być relacje w rodzinie.
Cele szczegółowe:
Uczeń:
• zna słownictwo związane z relacjami w rodzinie, np. знать, что происходит с ребёнком, откровенно всё говорить, открыто делиться своими печалами, доверать ребёнку, не скрывать правду, много с собой разговаривать, хорошо обращаться с родителями, уважать родителей,
• rozumie przykładowy tekst o rodzinie,
• zadaje pytania, odpowiada na pytania dotyczące relacji w rodzinie,
• opowiada jakie powinny być relacje dziecka z rodzicami.
Cel wychowawczy:
• Uczeń wie, że należy szanować rodziców.
III. Metoda pracy: komunikacyjna.
IV. Formy pracy: cała klasa.
V. Pomoce dydaktyczne:
• podręcznik – Успех1, Anna Pado
• magnetofon,
• płyta,
• słowniki,
• zeszyty,
• tablica.

VI. Przebieg lekcji:

1. Moment organizacyjny:
- powitanie: Здравствуйте. Я рада видеть вас сегодня.
- sprawdzenie listy obecności: Все сегодня присутствуют? Кого нет?
- sprawdzenie pracy domowej: Что вам надо было сделать на сегодня?

2. Prezentacja tematu:
- N: Сегодня будем говорить об общениях в семье.
- zapisanie tematu na tablicy,
- N: Сейчас послушаете рассказа об отношениях Наташи с родителями. Во время слушания старайтесь понять, какие были эти отношения.
- uczniowie słuchają 2 razy tekstu z podręcznika na temat relacji Nataszy z rodzicami,
N: Чего вы не поняли? Какие в тексте неизвестеые солва?
- nauczyciel wyjaśnia nowe i niezrozumiałe słowa a uczniowie zapisują je w zeszytach:
пересадывать, общага, коряво,
N: Сейчас, на основании этого текста, постараемся ответить на вопрос, какие отношения выступают между Наташой и её родителями, сделаем упражнение:
- uczniowie wykonują ćwiczenie 1/62, czytają głośno zdania dotyczące relacji Nataszy i jej rodziców, korzystając ze słowników tłumaczą je na język polski, wypisują najważniejsze słownictwo na tablicy i w zeszytach:
знать, что происходит с ребёнком, откровенно всё говорить, открыто делиться своими печалами, доверать ребёнку, не скрывать правду, много с собой разговаривать, хорошо обращаться с родителями, уважать родителей.

3. Ćwiczenia.
Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela:
N: Как вы думаете, отношения Наташи с родителями, хорошие?
N: А вы хорошо обращаетесь с родителями?
N: Откровенно всё говоришь родителям?
N: Надо уважать родителей? Почему?
U: Po każdym pytaniu nauczyciela następują odpowiedzi kilku uczniów.

4. Utrwalenie materiału.
N: Сейчас сделаем упражнение 2 с. 62.
U: Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach, wpisując w odpowiedniej formie nowopoznane słownictwo dotyczące relacji w rodzinie, czytają głośno swoje zdania.

5. Praktyka językowa.
N: Скажи как выглядят твои отношения с родителями.
U: Odpowiedzi kilku uczniów.
6. Zadanie pracy domowej.
N: Вы должны дома написать, почему надо уважать своих родителей.

7. Zakończenie.
N: Спасибо за урок. Вы хорошо работали. Некоторые получат плюсы. Я вами довольна. До встречи.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.