X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52977
Przesłano:

Organizacja i techniki reklamy: Opracowanie kwestionariusza posttestu reklamy. Konspekt lekcji obserwowanej w technikum

Konspekt lekcji obserwowanej

Przedmiot: Organizacja i techniki reklamy
Klasa: 4 technikum
Temat: lekcji: Opracowanie kwestionariusza posttestu reklamy.

Planowana realizacja efektów kształcenia po przeprowadzonej lekcji:

Uczeń potrafi:
A.27.5(4)1 ocenić efekty i korzyści kampanii reklamowej;
A.27.5(4)2 określić wskaźniki skuteczności reklamy na podstawie badań medialnych.

Cel ogólny:
Celem lekcji jest doskonalenie umiejętności wykorzystania badań medialnych w ocenie skuteczności reklamy
Cele operacyjne:
Uczeń po przeprowadzonej lekcji potrafi:

1. wyjaśnić pojęcia skuteczności efektywności reklamy;
2. wyjaśnić na czym polega metoda badania nazywana posttestem reklamy;
3. wymienić wskaźniki skuteczności reklamy obliczane w posttescie;
4. opracować przykładowy kwestionariusz posttestu reklamy;
5. ocenić skuteczność reklamy na podstawie przykładowego badania.

Metody pracy: pogadanka, ćwiczenia;
Formy pracy: praca w parach;
Środki i pomoce dydaktyczne: prezentacja multimedialna, ćwiczenie nr 1 rozsypanka - wskaźniki, ćwiczenie nr 2 karta pracy- kwestionariusz posttestu reklamy;
Planowany przebieg lekcji:

1. Czynności organizacyjno – porządkowe.
2. Wprowadzenie do zajęć:
– podanie i zapisanie tematu zajęć,
– zapoznanie uczniów z zaplanowanymi efektami kształcenia bieżących zajęć,
– zapoznanie uczniów z metodami i formą pracy oraz przebiegiem zajęć,
– przypomnienie wiadomości z ostatnich zajęć.

3. Część zasadnicza zajęć.

Przypomnienie, przy udziale uczniów, znaczenia pojęć: skuteczność i efektywność reklamy. Wyjaśnienie czego dotyczy badanie zwane posttestem reklamy, kiedy, w jakim celu, na jakiej próbie się je przeprowadza.
Praca w parach.
Nauczyciel rozdaje przygotowane ćwiczenie nr 1. Zadaniem uczniów jest właściwe przyporządkowanie wskaźników skuteczności obliczanych w postteście reklamy do ich interpretacji. Nauczyciel udziela wyjaśnień, następnie wskazuje uczniów, którzy zaprezentują efekty pracy. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielem sprawdzają poprawność wykonania ćwiczenia na wyświetlonym slajdzie.
Nauczyciel rozdaje przygotowane karty pracy (ćwiczenie nr 2).Zadaniem uczniów jest opracowanie przykładowego kwestionariusza posttestu reklamy (po przeprowadzonej kampanii reklamowej czekoladek marki Toffifee) zawierającego cztery pytania. Uczniowie zapisują pytania na karcie pracy.
Nauczyciel na bieżąco sprawdza sposób wykonywania ćwiczenia, udziela wyjaśnień, podpowiedzi. Przedstawiciele grup prezentują swoje rozwiązania. Nauczyciel sprawdza poprawność wykonania ćwiczenia i ewentualnie uzupełnia wypowiedzi uczniów. Następnie na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej przedstawia i omawia opracowany kwestionariusz posttestu reklamy - herbaty marki Lipton. Zadaniem uczniów jest próba oceny skuteczności reklamy i wskazanie z czym związane są cele przedstawione w reklamie.

4. Część końcowa zajęć:

• Podsumowanie zajęć przez nauczyciela przy udziale uczniów, w formie rozmowy i pytań kontrolnych.
Pytania:
1. Czym różni się skuteczność od efektywności reklamy?
2. W jakim celu przeprowadza się posttest reklamy?
3. Jakie wskaźniki można obliczyć na podstawie posttestu reklamy?
4. Na czym polega opracowanie kwestionariusza posttestu reklamy?
• Poinformowanie o zrealizowanych efektach kształcenia.
• Podanie i zapisanie pracy domowej:
Na podstawie opracowanego podczas lekcji kwestionariusza posttestu reklamy przeprowadź wśród minimum 20 osób badanie skuteczności przekazu reklamowego i zinterpretuj otrzymane wyniki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2025 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.