SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA - Renata Hajduk
Grupa: Smerfy 6-latki
Cele ogólne:
– kształtowanie uczucia przywiązania do członków swojej rodziny,
– dostarczenie miłych wrażeń i przeżyć: słownych, muzycznych i ruchowych podczas obchodów święta.
Cele szczegółowe:
dziecko:
– recytuje wiersze, śpiewa piosenki, tańczy
– współdziała z rówieśnikami w trakcie występu artystycznego
– okazuje miłość i szacunek swoim dziadkom
– kulturalnie się zachowuje, zgodnie z przyjętymi regułami
– przełamuje nieśmiałość w trakcie występów
Formy:
– indywidualna
– zbiorowa
Metody:
– słowna
– czynna
Pomoce dydaktyczne:
sprzęt nagłaśniający, dekoracja, magnetofon
Przebieg uroczystości:
Dzieci występują z podziałem na role:
Wnuczęta ( ..........)
Babciu i dziadku kochany
przychodzimy dziś do Was z kwiatami i życzeniami
Babcia i dziadek ( ................) : Oj nasi kochani wnukowie, dziękujemy, że o nas pamiętacie!
Dziadek: usiądźcie z Nami , wypijcie herbatkę z malinami
Babcia : Zobaczcie jak to było kiedyś z Nami :
( Babcia bierze do ręki wielki pilot, i gestem włącza telewizor ( kieruje pilot w ekran )
Dzieci śpiewają piosenkę z podziałem na role . Chłopcy o dziadku a dziewczynki o babci, trzecia zwrotka razem .
Tekst piosenki „ Kiedy Babcia była mała „
Babciu a jaki był kiedyś dziadek?
Babcia: Oj, elegancki i przystojny! ( piosenka : Chłopak z gitarą – Karin Stanek)
( Na scenie wchodzą chłopcy z gitarami . Kilka dziewczynek . Dziewczynki tańczą inscenizując piosenkę)
Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą Chcę przez życie śpiewająco razem iść.
Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą Może mnie o rękę prosić choćby dziś.
Z nim by było szczęście moje, Dwie gitary i nas dwoje- To marzenie w sercu budzi niepokoje.
Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą Ja zawrócę mu gitarę, a on mnie.
Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą, Chłopca z gitarą chcę.
Dziadek zatrzymuje „ Film pilotem” dzieci stoją bez ruchu.
Dziadku, a babcia, jaka była?
Dziadek: Babcia piękna i szalona!
Układ taneczny z pomponami do piosenki „ Jesteś szalona” – zespołu Boys
Chłopcy stoją po bokach i klaszczą, a dziewczynki tańczą . Na refrenie chłopcy śpiewają tekst i inscenizują treść refrenu, a dziewczynki tańczą wyuczone ruchy.
Wnukowie razem: A jak się poznaliście/
Dziadkowie: na zabawie w remizie :-)
Taniec – polka
Dzieci tańczą do muzyki nauczonego układu tanecznego
Wnukowie : A co było potem? No co, opowiadajcie?
Babcia : ech, potem samo życie...
Dziadek : sami zobaczycie
Piosenka i inscenizacja ruchowa
Maryna, gotuj pierogi.
Wnukowie: I co dalej? Opowiecie?
Dziadek : Co dalej? To szalone z dziećmi życie, o którym opowiedzą Wam rodzice:-)
Wszystkie dzieci wstają , ustawiają się w półkole i śpiewają sto lat .
Wręczenie upominków .