X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52812
Przesłano:

Wiosenna matematyka. Scenariusz zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym

Scenariusz zajęć z funkcjonowania osobistego i społecznego
dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym
Prowadzący: mgr Stanisława Witkiewicz
Data: .........
Klasa II-III szkoła podstawowa
Temat: Wiosenna matematyka

Cele ogólne:
• Rozwijanie umiejętności matematycznych
• Kształtowanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych
Cele operacyjne:
• uczeń utrwala pojęcie liczby 10 w aspekcie kardynalnym,
• uczeń rozumie pojęcie dłuższy -krótszy,
• uczeń rozwija logiczne myślenie, percepcje słuchową, wzrokową i koordynacje wzrokowo- ruchową,
• uczeń prawidłowo reaguje na polecenia,
• pokonuje trudności podczas wykonywania zadań.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody pracy: słowna, praktycznego działania, pedagogika zabawy
Metody komunikacji: totalna komunikacja
Pomoce dydaktyczne: komputer, tablica interaktywna, karty pracy, klej, plastelina, kostki do gry, zraszacz, piłeczki, makaron, sznurki, talerzyki plastykowe, kredki.

PRZEBIEG ZAJĘĆ
I. Cześć wstępna:
1. Zapoznanie z tematem lekcji.
2. Zabawa rytmiczna „Wiosna, ach wiosna” https://www.youtube.com/watch?v=h0WrmFa4KPs
II. Część zasadnicza:
1. Ile elementów widzisz na obrazku? Uczniowie przeliczają elementy na obrazku i wybierają właściwą liczbę https://www.superkid.pl/co-jest-ok-ile-kwiaty-wiosenne
2. Kwiaty w wazonie- nauczyciel czyta treść zadania. Uczeń stosowanie do treści sprawdza liczbę kwiatów i zaznacza je odpowiednim kolorem. (Mama ustawiła na stole wazon z kwiatami. W wazonie były 2 kwiaty czerwone, 1 kwiat żółty i 3 kwiaty różowe.)
3. Wiosenna gimnastyka- zabawa ruchowa. Uczniowie odszukują w sali ukryte cyfry i wykonują polecenia przypisane do danej cyfry (np. podskoki, przysiady, pajacyki, itp.).
4. Gąsienica- uczniowie nawlekają zielony makaron na sznurek według liczby wylosowanej na kostce. Na koniec porównują długość swoich gąsieniczek.
III. Część końcowa:
1. „Małe żabki” - zabawa relaksacyjna- masażyk (internet).
„Najpierw skaczą 4 małe żabki- 1, 2, 3, 4.
Na prawo, na lewo,
Do środka, na drzewo.
Bociany 3 dziobem stukają w trawie- 1, 2, 3,
7 Ślimaków patrzy nań ciekawie (1, 2, 3, 4, ....)
2 Szczypaweczki spacerują ( 1, 2),
Z rosy łapki otrzepują.
Tutaj płynie sobie rzeczka,
8 rybek tańczy w niej kółeczka- 1, 2, 3, 4, 5,...”.
( pinterest)
2. Podsumowanie zajęć. Podziękowanie za aktywny udział.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.