Numer: 52608
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jak się dziś czujesz? Poznajemy emocje. Scenariusz zajęć w grupie mieszanej

Temat zajęć : Jak się dziś czujesz? Poznajemy emocje
Cele zajęć:
ogólne :
 Rozwijanie kompetencji społecznych: zapoznanie z 4 podstawowymi emocjami: radością, strachem, złością, smutkiem
operacyjne:
Dzieci 3,4 letnie
Dzieci 5-6 letnie
 potrafią odkodować napis
 Potrafią odpowiedzieć na pytanie po wysłuchaniu tekstu
 Potrafią nazwać przynajmniej 2 emocje
 Zdają sobie sprawę, że nasze ciało reaguje na przeżywane emocje
 Potrafią nazwać co najmniej 2 emocje w języku angielskim
 Rozumieją i wykonują 2 polecenia w języku angielskim( close your eyes , open your eyes)
 Uczestniczą w zabawach ruchowych
 Poznają technikę malowania farbami- stemplowanie  potrafią przeczytać prosty wyraz
 potrafią wypowiadać się na określony temat
 potrafią logicznie myśleć
 potrafią nazwać poznawane emocje
 wiedzą w jakich sytuacjach czujemy poznawane emocje
 wiedzą jak reaguje nasze ciało na poznawane emocje
 nazywają 4 emocje w języku angielskim
 Rozumieją i wykonują polecenia w języku angielskim( close your eyes , open your eyes, come on , lets checks )
 Uczestniczą w zabawach ruchowych zgodnie z wcześniejszymi ustalonymi zasadami
 Znają i sprawnie posługują się techniką malarską - stemplowaniem

Metody : pokaz, pogadanka, praktyczna, opowiadanie n-la, praca z tekstem literackim, audiolingwalna ( j. angielski)
Formy pracy: indywidualna jednolita, zbiorowa jednolita, zbiorowa zróżnicowana
Środki dydaktyczne:
Szyfrowanka, litery do szyfrowanki, duże emotki, małe emotki, wiersz „ Uczuciowa rymowanka” , tamburyno , emotki do stemplowania, stemple, farby plakatowe

Realizacja tematu

I. Część wstępna
1. Nawiązanie do zajęć
 Odkodowanie literek, ułożenie we właściwej kolejności , odczytanie hasła
II. Część właściwa
1. Próby odpowiedzi na pytanie co to są emocje
2. Odgadywanie nazwy emocji po wysłuchaniu kolejnych części wiersza, odsłanianie emotek

Gdy cukierek wpadnie w błoto,
Kiedy lody się roztopią
I już nie da się ich zjeść
Wtedy właśnie złościsz się

Gdy zabawka ci się zgubi
Albo ktoś Cię nie polubi
Smutek wkrada się jak cień
Może popsuć cały dzień

Kiedy jedziesz na wycieczkę
Lub gdy słodką jesz bułeczkę
Albo wygrasz w jakąś grę
Wtedy bardzo cieszysz się

Kiedy ciemno jest na świecie
Lub gdy groźny pies przyleci
Gdy pan dentysta do buzi zbliża się
Wtedy często boisz się.
Agnieszka Borowiecka

3. Powtórzenie na podstawie wiersza i własnych doświadczeń kiedy czujemy złość, smutek, radość, strach
4. Zabawa ruchowa Czuję ......
Omówienie zachowań w czasie odczuwania :
 Radości- klaskanie w ręce, podskakiwanie
 Smutku – stanie z opuszczoną głową
 Strachu - kucanie, trzymanie rąk jak parasol nad głową
 Złości – tupanie

Spacerowanie po dywanie według granego na tamburynie rytmu , w czasie przerwy wybierają dowolną emotkę i ilustrują ją ruchem

5. Zabawa :Pokaż jak się czujesz gdy: ( dzieci ustawiają się pod odpowiednią emotką)
 rodzice cię chwalą,
 ktoś sprawi ci przykrość
 dostaniesz prezent
 boli cię ząb
 Biegnie do ciebie duży pies
 Kolega zniszczył twoją budowlę z klocków

6. Wprowadzenie nazw emocji w języku angielskim
 Happy – szczęśliwy, radosny
 Sad – smutny
 Scared – przestraszony
 Angry – zły
7. Zabawa : Close your eyes – open your eyes

8. ( OPCJONALNIE ) Piosenka If you happy – clap your hands
If you sad – hold your mum
If you scared – say o! no
If you angry – stamp your feed
III. Część końcowa

9. Ewaluacja :
 Wybranie odpowiedniej emotki jako odpowiedź na pytanie : Jak się dziś czujesz?
 Zamalowanie emotki na żółto metodą stemplowania ( straszaki najpierw wycinają emotkę

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.