X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52385
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Gry i zabawy online rozwijające funkcje poznawcze, a także usprawniające spostrzeganie, pamięć i koncentrację uwagi. Konspekt zajęć rewalidacyjnych z wykorzystaniem narzędzi technologii informatycznej

Temat zajęć: Gry i zabawy online rozwijające funkcje poznawcze, a także usprawniające spostrzeganie, pamięć i koncentrację uwagi.
Czas trwania: 60 minut
Klasa 2
Cel główny: Usprawnianie funkcji poznawczych
Cele szczegółowe:
Uczeń ćwiczy:
- uwagę i szybkość reakcji
- pamięć wzrokową
- spostrzeganie
- koncentrację uwagi

Metody:
· metoda pokazowa
· aktywizująca
· praktyczna (ćwiczenia)
Forma pracy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne:
· laptop
· Internet
· tablica interaktywna wraz z pisakiem
· rzutnik multimedialny
· platformy i strony internetowe
· oprogramowanie edukacyjne mTalent (materiały darmowe, każdy może skorzystać)

Przebieg zajęć:

1. Gra „Łapanie świetlików”
Cele operacyjne:
• usprawnianie percepcji wzrokowej
• rozwijanie spostrzegawczości
• ćwiczenie koncentracji, uwagi i szybkości reakcji
• rozmowa na temat świetlików

2. Gra
„Obejrzyj animację. Policz i zapamiętaj, ile spadło zielonych jabłek.
Następnie zaznacz odpowiednią liczbę”

Cele operacyjne:
• ćwiczenie pamięci wzrokowej
• edukacja zdrowotna

3. Gra
„Przyjrzyj się dokładnie obrazkowi nr 1 i zakryj go. Na obrazku nr 2 odszukaj i zaznacz
5 szczegółów, którymi różnią się obrazki”
Cele operacyjne:
• ćwiczenie pamięci wzrokowej

4. Gra
„Popatrz uważnie na krótki film. Później zaznacz, pod którym kubkiem jest ukryta piłka”
Cele operacyjne:
• ćwiczenie uwagi i skupienia

5. Gra
„Rozłóż pionki na planszy zgodnie z instrukcją”
Cele operacyjne:
• ćwiczenie pamięci słuchowej

6. Gra
„Obejrzyj animację. Przyjrzyj się w jaki sposób linia długopisu łączy obrazki. Połącz je w tej samej kolejności”
• ćwiczenie pamięci wzrokowej

7. Gra
„Przyjrzyj się strzałkom i napisom na nich. Zaznacz źle opisane strzałki.”
Cele operacyjne:
• ćwiczenie uwagi i skupienia
• doskonalenie orientacji w kierunkach (prawo- lewo)

8. Gra
„Zaznacz jak najszybciej kategorię, do której pasuje wyświetlany obrazek. Zdobądź 10 punktów w jak najkrótszym czasie. Naciśnij START, aby rozpocząć zadanie”
Cele operacyjne:
• ćwiczenie uwagi i szybkości reakcji

9. Gra
„Zaznacz zapamiętane przedmioty”
Cele operacyjne:
• ćwiczenie pamięci wzrokowej
• ćwiczenie koncentracji uwagi

10. Zakończenie zajęć- omówienie, które gry najbardziej im się podobały
Ocena pracy uczniów:
Podczas przeprowadzania zajęć rewalidacji z wykorzystaniem narzędzi TIK zwróciłam uwagę na większą aktywizację, motywację i umiejętność współpracy u uczniów. Takie zajęcia są dla uczniów atrakcyjną formą pracy, co wpływa na ich efektywność.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.