X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52311
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bal przebierańców. Scenariusz zabawy karnawałowej

Scenariusz zabawy karnawałowej - "Bal przebierańców"

Temat: „Zabawa karnawałowa – bal przebierańców”
Czas trwania zajęć: 60 minut
Grupa: mieszana 5-6-latki
Metody pracy: praktycznego działania, słowna, oglądowa
Formy pracy: praca indywidualna, praca zbiorowa
Środki dydaktyczne: płyta CD z muzyką taneczną, balony, chusta animacyjna, stroje karnawałowe, zapis wiersza „Karnawał”

Cele zajęć:
Cel główny:
- przybliżenie dzieciom zwyczajów związanych z karnawałem, kształtowanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej;
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- uczestniczy w zabawach integracyjnych,
- jest otwarte w kontaktach z dziećmi innych grup,
- rozpoznaje postacie na podstawie strojów karnawałowych i kostiumów,
- porusza się w rytmie melodii i piosenek,
- okazuje radość ze wspólnej zabawy,
- uczestniczy w przygotowanych konkursach i zabawach muzycznych.

PRZEBIEG

1. Powitanie wszystkich przedszkolaków zgromadzonych na sali. Wspólne odśpiewanie pląsu powitalnego:
„Wszyscy są, witam was
rozpoczynać już czas
jestem ja, jesteś ty
raz, dwa, trzy.”
(dzieci witają się z najbliżej sobie stojącą osobą)
Nauczyciel czyta dzieciom wiersz G. Świerczyńskiej „Karnawał”

2.Powitanie wszystkich uczestników (ustawione dzieci w kole) okrzykiem:
„hip, hip, hura”, np. „Witam wszystkie wróżki „ hip, hip, hura”, „Witam wszystkie królewny „ hip, hip, hura”. Zabawa jest kontynuowana dopóki nie zostaną wywołane wszystkie bajkowe postacie, za które przebrały się dzieci.

3.Prezentacja strojów „ dzieci grupami ustawiają się w rzędzie, każda grupa po kolei przy muzyce tanecznym krokiem obchodzi dookoła salę (w ten sposób dzieci prezentują swoje stroje) pozostałe grupy oklaskami nagradzają swoich kolegów.

4. Taniec integracyjny pt. „Kaczuszki” z wykonywaniem odpowiednich do treści gestów.

5. Wspólna zabawa przy piosence pt. „Macarena” – rozpoczęcie od utworzenia długiego węża i poruszania się za nauczycielem w rytm piosenki przy pierwszej zwrotce do wykonywania wskazanych ruchów podczas refrenu itp.

6. Nauka przerywnika ze śpiewem:
„Kuantanamera, przedszkole bawi się teraz,
Kuantanamera, przedszkole bawi się teraz”.

7. Wspólna zabawa dzieci przy muzyce płynącej z płyty CD w parach lub małych kółeczkach.

8. Słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników balu.

9. „Wyginam śmiało ciało”- wspólna zabawa dzieci w utworzonym kole ze śpiewem i wykonywaniem kolejnych elementów tego tańca.

10.Przeprowadzenie konkursów i zabaw z towarzyszeniem muzyki - przykłady konkursów:
- taniec z balonami – dz. dobierają się w pary, balony trzymane są między: głowami, brzuchami. Wygrywają te pary, które bez pomocy rąk utrzymują balon najdłużej,
-zabawa w kole z chustą animacyjną – dzieci w kole poruszają się do muzyki trzymają chustę wypełnioną balonami, poruszają chustą w rytm muzyki.

11. Zabawa przy muzyce „ wspólne pląsy: jedzie pociąg z daleka, jadą misie, krasnoludki, ja gram na gitarze itd.

12.Zakończenie – wykonanie wspólnego grupowego zdjęcia, które później ozdobi przedszkolną gazetkę w sali.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.