X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52137
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Na ratunek Pani Wiośnie. Scenariusz zajęć z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych w grupie 3-latków

Scenariusz zajęć z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych w grupie dzieci 3-letnich „Biedronki”

Temat: „Na ratunek pani Wiośnie”
Data: 26.03.2019
Prowadząca: mgr Joanna Mikołajczak

Cel ogólny: kształtowanie kompetencji kluczowych
• Umiejętność porozumiewania się w języku ojczystym
• Umiejętność porozumiewania się w języku obcym
• Kompetencje matematyczne
• Inicjatywność i przedsiębiorczość
• Świadomość i ekspresja kulturalna

Cele szczegółowe:
• Śpiewa piosenkę powitalną
• Wykonuje proste ruchy rytmiczne
• Segreguje kwiaty wg wielkości
• Kontynuuje rozpoczęty rytm; układa rytm naprzemienny
• Śpiewa piosenkę po angielsku i ilustruje ją ruchem; rozumie znaczenie słów „wake up”
• Wie, jak powstaje kolor zielony
• Stempluje gąbką suknię Pani Wiosny, przykleja kwiaty i motyle

Metody pracy: m. praktycznego działania
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne: płyta z muzyką, gąbki do mycia naczyń, sylwety kwiatów i motyli, sznurek, klamerki, suknia Pani Wiosny na szarym papierze, farby, kleje
Przebieg zajęć:

1. Powitanie piosenką „Chodźmy do koła” według pedagogiki zabawy KLANZA.
2. Na ratunek Pani Wiośnie- dzieci rozwiązują zadania przygotowane dla nich przez nowoprzybyłą porę roku.
• „Wiosenne porządki” -muzyczna fabularyzacja - dzieci zabierają z pojemnika po dwie gąbki do mycia naczyń (jedną do każdej rączki) i sprzątają salę z kurzu- wykonują proste ruchy rytmiczne poparte opowiadaniem nauczyciela.
• „Pomieszane kwiaty”. Nauczycielka wysypuje z koszyka kwiaty przysłane przez panią Wiosnę i prosi dzieci o rozwiązanie jej problemu. Zadaniem dziewczynek jest pozbieranie wszystkich dużych kwiatków i umieszczenie ich w jednym pojemniku, chłopcy natomiast zbierają małe kwiatki i umieszczają w osobnym pojemniku.
• „Zniszczona girlanda”- nauczycielka w imieniu Pani Wiosny prosi dzieci o naprawę zniszczonej przez psotną zimę girlandy. Zadaniem dzieci jest dokończenie girlandy zgodnie z podanym rytmem (duży motyl, mały motylek, duży motyl, mały motylek). Przedszkolaki przypinają sylwety klamerkami na sznurku.
• „Obudź się misiu !” Nauczycielka w imieniu Pani Wiosny prosi dzieci o obudzenie z zimowego snu pewnego angielskiego niedźwiedzia. Dzieci wspólnie z nauczycielką śpiewają popartą gestami piosenkę na melodię „Panie Janie” – „Bear is sleeping”
Bear is sleeping, bear is sleeping
Wake him up ! Wake him up!
Come and say hello bear, come and say hello bear
Time to eat, time to eat!
• „Suknia pani Wiosny”. Nauczycielka w imieniu pani Wiosny prosi dzieci o to, by stworzyły dla niej zielony kolor. Dzieci mieszają farby, dochodząc do wniosku, że kolor zielony powstaje z połączenia koloru niebieskiego i żółtego. Następnie dzieci, podzielone na dwa zespoły, stemplują gąbką na sukni Pani Wiosny wykonanej na szarym papierze. Gdy suknia wyschnie, przyklejają kwiaty i motyle.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.