Numer: 52135
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
„ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA”

DATA: 23 listopada 2023 r.

GRUPA : „Pszczółki”

PROWADZĄCA: mgr Joanna Mikołajczak

CELE OGÓLNE:
• poznanie historii pluszowego misia
• integracja grupy poprzez wytworzenie radosnej atmosfery
• rozwijanie umiejętności poprawnego budowania wypowiedzi

CELE OPERACYJNE:
DZIECKO
• zna historię powstania pluszowego misia
• wypowiada się zdaniami złożonymi na podany temat
• układa historyjkę obrazkową
• spędza czas w miłej atmosferze i jest chętne do zabawy
• wykonuje głowę misia techniką origami wg instrukcji nauczyciela

METODY:
słowne, praktyczne, eksponujące

FORMY:
indywidualna, grupowa, zbiorowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Pluszowe misie, pendrive z muzyką, chusta animacyjna, historyjka obrazkowa, pudełko z zagadkami, kapelusz z losami, rękawica kuchenna, wykałaczki, brązowe kwadraty, kleje

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1) Powitanie piosenką „Piosenka o powitaniu”
Ustawienie w kole. W trakcie trwania zwrotki cztery kroki do przodu i powrót/cztery kroki w tył, ręce splecione za plecami.
Refren:
• Serdecznie witam- ukłon
• O zdrowie pytam- salutujemy
• Mnóstwo śmiechu i radości- pajacyk machający rękoma
• Będzie gdy przywitam gości- obrót dookoła swojej osi i podawanie ręki
• Będzie gdy przywitam gości- noga w tył, ukłon z prawej, ukłon z lewej strony

2) Przedstawienie przybyłych do przedszkola gości- pluszowych misiów.

Dzieci po kolei prezentują swoje misie, podają ich imiona, próbują określić skąd je mają i za co je kochają.

3) Poznanie historii powstania pluszowego misia.

Nauczyciel opowiada dzieciom obrazkową historyjkę. Następnie prosi chętne dzieci o relacjonowanie historii i ułożenie obrazków w kolejności.

4) „Misiowa zgadywanka”

Dzieci po kolei lub w parach losują zadania/zagadki do rozwiązania:
• Ułóż misie od największego do najmniejszego
• Wymień misie z bajek
• Powiedz, jaki powinien być przyjaciel pluszowego misia
• Jak nazywa się zimowe legowisko niedźwiedzia brunatnego?
• Jakiego koloru jest futro niedźwiedzia polarnego?
• Wymień trzech przyjaciół Kubusia Puchatka
• Czym odżywia się panda?
• Gdzie mieszka niedźwiedź polarny?
• Co najbardziej lubi jeść Kubuś Puchatek?
• Jak nazywa się miś, który ma oklapnięte uszko?
• Gdzie mieszkał Kubuś Puchatek?

5) Zabawa „Tańczymy z misiami”

Nauczyciel proponuje dzieciom wspólny taniec z misiami i wyjaśnia: To, jak będziemy tańczyć, podpowiedzą nam losy z kapelusza (pokazuje dzieciom kapelusz, w którym są losy z instrukcją). Za chwilę jedno z was wylosuje pierwszy los, ja go odczytam, potem włączę muzykę i zatańczymy w sposób opisany na losie. Gdy wyłączę muzykę, będziemy znów losować (za każdym razem losuje inne dziecko). Przykładowe instrukcje na losach w kapeluszu:
* Tańczymy z misiem w kółeczku.
* Tańczymy z misiem na brzuchu.
*Tańczymy z misiem na głowie.
*Tańczymy, trzymając misia za jedną łapkę.
* Tańczymy z misiem na ramieniu.
*Tańczymy w parach z misiami
* Tańczymy w kole z misiami
* Tańczymy przytulając misia

6) Zabawy z chustą animacyjną :

• Kołyska- dzieci umieszczają na chuście swoje misie i kołyszą nią w rytm muzyki.
• Trampolina-dzieci poruszają chustą podrzucając misie jak najwyżej

7) Konkurencja zręcznościowa „Niedźwiedzie łapy”
Dzieci po kolei nakładają na dłoń rękawicę kuchenną i mają za zadanie zebrać 5 wykałaczek i przenieść je do pudełka.

8) Działalność plastyczna „Miś” – dzieci wykonują głowę misia techniką origami.

9) Wręczenie dzieciom medali „Przyjaciel pluszowego misia”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.