X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52121
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wielkanoc tuż tuż - zajęcia outdoorowe matematyczne. Scenariusz zajęć

Cele główny:
- Doskonalenie umiejętności przeliczania elementów
- Budowanie pozytywnych relacji w kontaktach społecznych
Cele szczegółowe:
Dziecko:
* liczy elementy pojedynczo i pamięta, które były już policzone
** ustala wynik dodawania i odejmowania, działając na konkretnych przedmiotach – dokładając i odkładając elementy
*** pokonuje trudności podczas tworzenia i rozwiązywania zadań z treścią
* współpracuje w zabawach ruchowych
** wykonuje zadanie wspólnie z kolegami

Metody pracy za M. Kwiatowską (1985):
Czynne: ćwiczeń praktycznych, samodzielnych doświadczeń,
Słowne: rozmowy, objaśnienia.
Percepcyjne: obserwacji i pokazu.

Formy pracy:
- zbiorowa,
- indywidualna

Pomoce dydaktyczne:
dużo papierowych pisanek, kosze z liczbami, kartki papieru, klej, kredki,

Przebieg:
1. Powitanka „Hop, Hop!”
Powitania nadszedł czas, miło dzisiaj widzieć Was!
Ręce w górę, mały skok, teraz w górę - hop, hop, hop!
2. Poszukiwanie w ogrodzie papierowych pisanek;
3. Przeliczanie uzbieranych pisanek, segregowanie ich wg jednej, dwóch cech;
4. Zapoznanie się/przypomnienie zapisu graficznego liczb 1-12; dokładanie pisanek do koszyczków wg. wyznaczonej liczby;
5. Tworzenie prostych zadań z treścią;
6. „Zakodowana matematyka” - tworzenie kodu np. kurka to 2 punkty, pisanka to 1 punkt, dodawanie i odejmowanie zakodowanych elementów;
7. Plastyczna ekspresja twórcza w plenerze „Wielkanocne pisanki” .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.