X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52105
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wielkanoc. Scenariusz zajęć

Scenariusz uroczystości/ zajęć obserwowanych/ koleżeńskich
Data: 26 marzec 2024 roku
Prowadzący :Karolina Topolińska
Grupa i wiek: 4-5- latki, ,,Kangurki”
Temat zajęć: ,,Wielkanoc”
Cele główne:
• doskonalenie umiejętności przeliczania elementów.
• doskonalenie umiejętności rozpoznawania cyfr oraz odczytywania kropek.
• doskonalenie słuchu muzycznego i poczucia rytmu.
• rozwijanie wyobraźni muzycznej.
• wyrabianie zdolności skupienia uwagi i koncentracji.
Cele szczegółowe:
• przelicza elementy oraz rozpoznaje znak graficzny cyfr w dostępnym dla siebie zakresie.
• dzieli wyrazy na sylaby.
• układa obrazek z dostępnej dla siebie liczby elementów.
• ćwiczy sprawność fizyczną podczas zabaw muzyczno- ruchowych.
• wypowiada się na zadany temat.
• prawidłowo reaguje na polecenia.
• wykonuje różne formy ruchu przy muzyce.
• odczytuje kod do zrealizowania zadania.
• ćwiczy spostrzegawczość wzrokową.
• Naśladuje ruchy nauczyciela.
Metody:
• czynne – kierowanie działalnością dziecka, zadania stawiane do wykonania.
• słowne – rozmowa, wypowiedź, objaśnienia i instrukcje.
• oglądowa – obserwacja, pokaz
Formy pracy:
• indywidualna
• zbiorowa
Środki dydaktyczne: pamięć USB, płyta CD, ilustracje z skojarzeniami wielkanocnymi, karty z zadaniami do przeliczania elementów, karty z cyframi oraz kropkami, plansza do kodowania, puzzle związane z Wielkanocą, kostka do gry (miękka), kolorowe odciski stóp o dłoni, kolorowe pisanki, kosz wiklinowy,

Przebieg uroczystości/ zajęć obserwowanych/ koleżeńskich:
Część wprowadzająca:
1. Powitanie gości – przywitanie gości i zaproszenie do udziału w zabawach.
2. ,,Pisanki, kraszanki”- piosenka ilustrowana ruchem. Dzieci śpiewają piosenkę oraz ilustrują ją ruchem.
Część właściwa:
3. ,,Wielkanocne puzzle” – każde dziecko otrzymuje puzzle dostosowane do wieku rozwoju. Dzieci układają puzzle, następnie opowiadają ułożone obrazki i wymieniają inne tradycje związane z Wielkanocą.
4. ,,Gdzie pisanka” – dzieci odszukują w koszyku pisanki wskazane opisem przez nauczyciela.
5. ,,Zając” – zabawa muzyczno – ruchowa. Dzieci naśladują ruchy zajączka do piosenki.
6. ,,Droga do pisanek”- zabawa ruchowa. Dzieci rzucają kostką i musza wykonać figurę ruchową przypisaną do liczby kropek na kosce. Dobrze wykonana figura pomaga zajączkowi dotrzeć do koszyka z pisankami.
7. ,,Policz pisanki w koszyku” – zabawa matematyczna. Dzieci przeliczają elementy i zaznaczają ich liczbę w odpowiednich polach za pomocą cyfr lub kropek.
8. ,,Słonko nad podwórkiem” – zabawa paluszkowa. Dzieci naśladują ruchy dłoni do tekstu.
9. ,,Zakoduj pisanki” – zabawa w kodowanie. Dzieci odczytują kod i uzupełniają brakujące elementy w tabeli.
10. ,,Skacz jak zając”- zabawa ruchowa w kole. Jedno dziecko jest zajączkiem i ilustruje piosenkę ruchem, po zakończeniu piosenki wybiera kolejne dziecko, które staje się zajączkiem i kontynuuje zabawę. (płyta CD piosenka nr 23)
Część końcowa:
11. Podsumowanie zajęć: Zagadki wielkanocne.
12. Ewaluacja : dzieci za pomocą minek zająca (uśmiechniętej lub złej) oceniają przeprowadzone zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.