X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 52054
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wprowadzenie cyfry 7

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH
W PRZEDSZKOLU W GRUPIE 6-LATKÓW

Data: 05.12.2023r.
Temat zajęć: Zabawy matematyczne – wprowadzenie obrazu graficznego liczby 7, przeliczanie elementów w zbiorach.

Cel ogólny zajęć:
zapoznanie z obrazem graficznym cyfry 7
kształtowanie umiejętności przeliczania i klasyfikowania elementów w zbiorach
stwarzanie okazji do stosowania liczebników głównych i porządkowych

Cele szczegółowe:
Dziecko :
przelicza w zakresie siedmiu
potrafi klasyfikować i porządkować elementy w zbiorach
posługuje się liczebnikami głównymi i porządkowymi

Metody pracy:
słowne: rozmowy, instrukcje,
oglądowe: pokaz
czynne: zabawy dydaktyczne, zabawy ruchowe
praktyczne: ćwiczenia, realizacje zadań

Formy pracy:
z całą grupą
indywidualne
parami

Środki dydaktyczne: emblematy prezentów, chusta animacyjna, odtwarzacz CD, muzyka, zapis graficzny cyfry 7, karty pracy stworzone przez nauczyciela, kubeczki, tamburyno, piłeczki, rajstopy, groch, łyżki podręcznik, kartki papieru, klej, ołówki, kulki styropianowe

Przebieg zajęć:
Wstęp:
Nauczyciel opowiada dzieciom opowiadanie o zimie, zamraża dzieci chowając je pod chusta animacyjną. W tym czasie chowa emblematy prezentów- zgubionych przez Mikołaja w czasie śnieżycy. Nadchodzi odwilż, dzieci wstają i szukają prezentów. Wspólnie układają je na dywanie. Przeliczają je. Nauczycielka pyta o jakiej cyfrze będą dziś rozmawiać.
Zabawa dydaktyczna:
Nauczyciel pokazuje dzieciom zapis graficzny cyfry 7. Pyta z czym im się kojarzy. Dzieci rysują cyfrę w powietrzu, na podłodze.
Zabawa matematyczna:
Klasyfikowanie prezentów i tworzenie zbiorów. Posługiwanie się liczbami głównymi i porządkowymi.
Zabawa ruchowa:
Wyścigi w parach. Dzieci zakładają rajtuzę z piłeczką na głowę tworząc mikołajkową czapkę. Zadaniem dzieci jest strącenie czapką 7 kubeczków. Wygrywa szybszy.
Zabawa matematyczno – słuchowa:
Dzieci siedzą na dywanie, maja przed sobą kartkę z zapisem różnych cyfr oraz kubeczek. Nauczyciel uderza w tamburyno. Dzieci muszą policzyć liczbę uderzeń i przykryć odpowiednią cyfrę kubeczkiem.
Zabawa matematyczna :
Dzieci siedzą przy stoliku w parach. Mają przed sobą kartkę z zapisanymi cyframi od 1 do 7 oraz rozsypane ziarna grochu. Za pomocą łyżki muszą przesunąć odpowiednią ilość grochu na daną cyfrę.
Praca plastyczna:
Dzieci wykonują skarpety świąteczne ozdabiając je 7 kulkami styropianowymi i rysują na nich kolorowe 7
Zakończenie:
Dzieci ustawiają się, w zależności od tego czy im się zajęcia podobały, przy buzi uśmiechniętej lub smutnej.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.