Scenariusz do lekcji języka angielskiego dla kl. III
Nauczyciel prowadzący: mgr Iwona Graczkowska
Data: 19.04.2024
Czas trwania: 45 min.
Podręcznik: Shine on dla kl. III, wyd. Oxford
Temat: CLIL 7 – Maths: poznajemy liczebniki 30-100 i nowy sposób podawania godzin
Cele lekcji – Uczeń:
• Utrwala sposób podawania godzin w j. angielskim;
• Poznaje alternatywny sposób podawania godzin;
• Poznaje liczebniki 30 – 100.
Metody i techniki nauczania: praktyczna – ćwiczenia przedmiotowe, audiowizualna, metoda CLIL, metoda gramatyczno-tłumaczeniowa
Uzupełniające środki dydaktyczne: laptop, głośniki, rzutnik, karty obrazkowe, karty pracy z zadaniem CLIL
Kluczowe słownictwo i struktury:
• What time is it? I’s twelve o’clock. It’s half past twelve / It’s twelve thirty.
• Thirty, forty, fifty, sixty, seventy, eighty, ninety, one hundred
Przebieg lekcji:
1. Wstęp:
a. Przywitanie i sprawdzenie obecności w j. angielskim;
b. Ew. inne czynności administracyjne;
2. Rozgrzewka językowa: wspólnie śpiewamy piosenkę o godzinach z poprzedniej lekcji.
3. Wprowadzenie nowego materiału:
a. Wspólnie słuchamy, a następnie czytamy zd. 1 str. 66 w podręczniku, w którym przedstawione są różne rodzaje zegarów;
b. Z pomocą kart obrazkowych poznajemy nazwy liczebników 30-100 w j. angielskim, a następnie ćwiczymy ich prawidłową wymowę;
c. Notatka do zeszytu: poznajemy alternatywną formę zapisu godzin w j. angielskim;
4. Utrwalenie materiału: zadanie CLIL z dodatkowej puli zadań
a. Zadania przewidziane w przedmiotowym zeszycie ćwiczeń;
b. Zadanie CLIL: dopasowujemy godziny do właściwych podpisów;
5. Zakończenie lekcji:
a. Pochwały za pracę dla uczniów;
b. Pożegnanie w j. angielskim.