X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 51984
Przesłano:
Dział: Świetlica

Byk jak Byk, czyli jak wytropić byka i chwycić za rogi - gramatyka na wesoło. Scenariusz zajęć świetlicowych

Scenariusz zajęć świetlicowych klasa 1 – 3

Temat: Byk jak Byk, czyli jak wytropić byka i chwycić za rogi – gramatyka na wesoło.

CELE OGÓLNE:
• nauka poprawnej formy gramatycznej przez zabawę w teatr „ubrać”, „włożyć”

METODY:
• podająca – nawiązanie do tematu zajęć, wykonanie zadań, czytanie tekstu itp.
• oglądowa – prezentacja sposobu wykonania pracy
• czynna – zadanie stawiane do wykonania

FORMY:
• zbiorowa
• indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• piosenki: „Byczek hyc, hyc”, „Witajcie w naszej bajce”
• wiersz „Pan Walenty ubrał spodnie” autorstwa Agnieszki Frączek z książki Byk jak Byk
• pacynka
• stelaż „kukły” miotła 2 szt., ubrania, materiały plastyczne: ozdoby, sznurki, kredki, pisaki, kartki, wstążki, klej, taśmy samoprzylepne, rekwizyty sceniczne itp.

PRZEBIEG LEKCJI:
1. powitanie
2. piosenka „Byczek hyc, hyc”
3. rozmowa
4. wprowadzenie pacynki jako pomocy w rozmowie z dziećmi na temat właściwej formy gramatycznej.
5. zabawa w teatr: ubranie miotły – stworzenie kukły przez dzieci, włożenie kostiumów przez dzieci.
6. zabawa w formie etiudy improwizacyjnej do piosenki „Witajcie w naszej bajce”
7. podsumowanie zajęć.
Grupa: ok. 20 / os.
Czas: ok. 1 h.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.