Numer: 51915
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajemy zwierzęta z wiejskiego podwórka. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć otwartych przeprowadzonych dn. 26. 03. 2024 r.
Prowadzące Anna Gos
TEMAT ZAJĘCIA- „ Poznajemy zwierzęta z wiejskiego podwórka”

CELE OGÓLNE:
- rozpoznawanie i nazywanie wybranych zwierząt wiejskich
- wzbogacenie słownictwa
- naśladowanie odgłosów niektórych zwierząt
- usprawnianie narządów mowy
- aktywne uczestniczenie w zajęciach ruchowych

CELE SZCZEGÓŁOWE:
- dz. zna i potrafi nazwać niektóre zwierzęta domowe
- dz. rozróżnia głosy zwierząt
- dz. potrafi ułożyć obrazek z 3 części
- dz. potrafi swobodnie wypowiadać się na określony temat
- dz. potrafi rozwiązać zagadkę słowną
- dz. kształtuje aparat oddechowy
- dz. chętnie uczestniczy w zabawie.

ZAGADNIENIA PROGRAMOWE:
- doskonalenie percepcji wzrokowej
- rozwijanie i uwrażliwianie słuchu
- zachęcanie do podejmowania zabaw związanych z ruchem
- ruch przy muzyce
- poznawanie świata zwierząt
- wzbogacanie słownictwa
- wykonanie prac plastycznych

METODY:
- słowna - rozmowa, pogadanka, instrukcje i objaśnienia
- oglądowa - pokaz, obserwacja
- czynna – rozwiązywanie zadań ( przeliczanie elementów, rozwiązywanie zagadek słownych i słuchowych, praca plastyczna, udział w zabawach ruchowych).

FORMY:
- z całą grupą
- indywidualna

POMOCE DYDAKTYCZNE:
Kolorowe ilustracje zwierząt wiejskich, kartoniki z sylwetami zwierząt, obrazki zwierząt pocięte na 3 części, klej, kolorowe kartki papieru, piórka, zagadki, płyta CD ( odgłosy zwierząt), odtwarzacz CD.

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1. Powitanie „Chodźcie wszyscy tu do koła”.
2.Teatrzyk na podstawie opowiadania S. Karaszewskiego
pt. Awantura na wiejskim podwórku”.
- rozmowa na temat opowiadania, kierowana pytaniami nauczyciela.
− Co działo się rano na wiejskim podwórku?
− O co kłóciły się kaczki z kurami?
− Za kim były gęsi?
− Kto zaatakował kury, kaczki oraz gąski?
− Co zrobił pies Burek?
3. Zabawa ruchowa pt. „Na zielonej łące raz, dwa, trzy”
4. Zabawa słuchowa
Dzieci słuchają odgłosów zwierząt z płyty CD. - odszukują odpowiednią ilustrację do zagadki, naśladują odgłosy zwierząt.
5. Puzzle -zwierzęta wiejskie.
Każde dziecko otrzymuje obrazek pocięty na 4 części- zwierzę z wiejskiego podwórka. Zadanie będzie polegało na złożeniu obrazka w całość oraz nazwanie zwierzątka.
6. Ćwiczenie oddechowe „ Dmuchamy w piórka, które zgubiła kurka”.
7. Wykonanie pracy plastyczno - technicznej. „Pisanki, pisanki jajka malowane”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.