X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 5184
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz spotkania z rodzicami z okazji Walentynek

TEMAT: Walentynki.

CEL GŁÓWNY:
Organizowanie warunków sprzyjających współpracy rodziców i dzieci podczas zabawy (integracja dzieci, rodziców i przedszkola).
Stworzenie wesołej atmosfery zachęcającej do udziału w zabawie.

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
Uczy się przez zabawę serdecznych zachowań wobec bliskich osób
Zna historię Walentynek
Współdziała z innymi dziećmi podczas zabaw i konkursów

METODY:
Czynne: - samodzielne doświadczenia dzieci
- zadania stawiane do wykonania
Słowne: - polecenia, objaśnienia
- rozmowa
Oglądowe: - pokaz

FORMY:
Zajęcie z całą grupą
Praca w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: wiersze: Walentynka, Zakochana żaba T. Śliwiaka, pudełko z maskotką-walentynką, narysowane na kartonie duże serce, małe serduszka przecięte na 2 części, gazety, figurki walentynkowe jako nagrody w konkursie, odtwarzacz CD, płyta CD

PRZEBIEG:

1. Zabawa integracyjna przy piosence „Wszyscy są, witam was”.

2. Niespodzianka w zapakowanym pudełku.
Otworzenie pudełka, w którym jest maskotka-walentynka oraz koperta z wierszem:
Jestem mała Walentynka
Lubię Tomka, Krzysia, Mirka.
Nic nie robię całe dnie,
Bo całować ciągle chcę.
Kochaj mamę, kochaj tatę,
Brata, siostrę też.
Nawet gdy cię bierze złość
Bo pamiętaj, że miłości nigdy dość.
3. Pogawędka na temat miłości
- Co to jest miłość?
- Kogo wy kochacie?
- Jak możemy okazać miłość?

4. Krótka informacja na temat historii Walentynek i biskupa św. Walentego.

5. Inscenizacja przez dzieci wiersza „Biedronka i żuk”.

6. Wysłuchanie wiersza T. Śliwiaka „Zakochana żaba” (załącznik nr1)

7. Dobieranie się dzieci w pary, dopasowując połówki kartonowych serduszek
Naklejanie utworzonych serduszek na jedno duże serce.

8. Konkurs „Taniec na gazecie”
Dzieci tańczą w parach na gazecie do muzyki odtworzonej z płyty CD. Gazeta jest składana na pół, para, która tańcząc zejdzie z gazety odpada. Wygrana para otrzymuje figurki-walentynki, pozostałe dzieci otrzymują pierniczki w kształcie serduszek.

9. Konkurs dla rodziców na temat bajek
Za każdą dobrą odpowiedź rodzic otrzymuje małe serduszko, kto zdobędzie najwięcej serduszek otrzymuje nagrodę: maskotkę-walentynkę.
- Kto jest ukochaną Shreka?
- Kto obudził królewnę Śnieżkę?
- Kto jest przyjacielem pszczółki Mai?
- Jak ma na imię koleżanka Bolka i Lolka?
- Kto był ukochaną Króla Lwa-Simby?
- Kto ożenił się z Bestią?
- Jak ma na imię brat i siostra ze znanej bajki?
- Wymień przyjaciół Kubusia Puchatka.
- Jak miała na imię Syrenka i jej ukochany?
10. Wspólny taniec z rodzicami.
11. Wręczanie sobie nawzajem wykonanych wcześniej „Kartek-Walentynek”.
12. Podziękowanie za wspólną zabawę – wręczenie lizaków w formie serduszek.

Załącznik nr1.

Zakochana żaba T. Śliwiak

Zakochała się żaba w ogórku kiszonym.
- Ach, ożeń się ze mną!
Przecież nie masz żony.
Ty jesteś zielony,
Ja też w tym kolorze.
Ładna będzie z nas para,
Więc się ożeń, ożeń!
Jeśli zechcesz to będę
Mieszkać z tobą w słoju.
A ogórek na to:
- Zostaw mnie w spokoju!
Nie pleć bredni żabo,
I skończ te zaloty.
Nie chcę cię boś brzydka,
I czuć od ciebie błotem.
Żaba na to, jak nie zarechocze:
-Ja jestem brzydka?
Patrzcie go – wymoczek!
Nikt na świecie nie widział
Daję na to słowo
Aby żaba została panią ogórkową!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.