X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 51761
Przesłano:
Dział: Świetlica

Walentynkowe łamigłówki. Scenariusz zajęć świetlicowych

Scenariusz zajęć dydaktycznych.

Temat zajęć: Walentynkowe łamigłówki.

Cele ogólne:
-wprowadzenie dzieci w tematykę Walentynek i rozwijanie ich świadomości kulturowej poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo,
-rozwijanie spostrzegawczości,
-kształcenie umiejętności wypowiadania się pełnym zdaniem,
-rozwijanie umiejętności pracy wspólnej,
-rozwijanie zdolności manualnych,

Cele szczegółowe. Uczeń:
-rozumie ideę obchodzenia Walentynek i identyfikuje różne elementy z nimi związane,
-odpowiada pełnym zdaniem na pytania,
-słucha wypowiedzi innych dzieci,
-pracuje zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas zajęć,
-rozwija sprawność manualną i precyzję podczas pracy plastycznej,

Metody: oglądowe, słowne, praktyczne, burza mózgów

Formy pracy: zbiorowa jednolita, praca indywidualna jednolita

Środki dydaktyczne: ilustracje z bajek, walentynkowe karty pracy: dopasowywanie kluczy do serc, liczenie walentynkowych elementów, karty z rozsypankami literowymi, gra memory- Amor, talerzyk papierowy, czerwona wełna.

Przebieg zajęć:

1.Przywitanie dzieci, zapoznanie z tematem zajęć.

2.Wprowadzenie do tematu zajęć.
Krótka rozmowa na temat Walentynek, kiedy je obchodzimy.
Uczniowie opowiadają z czym im się kojarzą walentynki i jakie prezenty można podarować drugiej osobie tego dnia.

3.Zagadki KTO KOGO LUBI? Nauczyciel pokazuje ilustracje z bajek i czyta zagadki związane z postaciami z różnych bajek, uczniowie zgłaszają się i udzielają odpowiedzi.

- Kto obudził Królewnę Śnieżkę ?
- W jaki sposób Kopciuszek został Królewną ?
- Kto jest ukochaną Shreka ?
- Wymień przyjaciół Kubusia Puchatka.

4.Dopasowanie klucza do serca. Nauczyciel rozwiesza na tablicy walentynkową kartę pracy na której znajdują się kłódki w kształcie serca oraz klucze. Uczniowie muszą dopasować otwory w kłódkach z odpowiednimi kluczami.

5.Rozsypanki literowe. Nauczyciel rozwiesza na tablicy karty z rozsypanymi literami, następnie uczniowie podchodzą do tablicy i próbują ułożyć z podanych liter wyrazy (np. kwiaty, uśmiech, luty).

6.Liczenie walentynkowych elementów. Nauczyciel rozwiesza na tablicy ramkę w której znajdują się elementy związane z walentynkami (np. serce, ptaszek z kopertą, bukiet kwiatów). Uczniowie podchodzą do ramki, wybierają jeden element i obliczają ile razy pojawia się on w ramce.

7.Memory z Amorem- zabawa na dywanie. Uczniowie siadają w kółku na dywanie. Na środku dywanu nauczyciel rozkłada karty ze zdjęciami Amorów. Następnie uczniowie po kolei odkrywają po dwie karty aby odnaleźć pary.

8.Wykonanie serc z czerwonej wełny. Uczniowie siadają do stolików. Każdy uczeń otrzymuje talerzyk papierowy w którym jest wycięte serce, a dookoła serca są wycięte dziurki. Uczniowie przekładają wełnę przez dziurki, aby wypełnić środek serca wełną.

9.Podsumowanie zajęć. Prezentacja wykonanych serc. Podziękowanie uczniom za aktywny udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.