Numer: 51684
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W świecie figur geometrycznych - scenariusz zajęcia dla 4, 5 latków

„W świecie figur geometrycznych”- scenariusz zajęcia z grupą 4.5-latków

Cele ogólne:
-rozwijanie umiejętności rozwiązywania zagadek.
-utrwalenie nazw poznanych figur geometrycznych
- utrwalenie nazw podstawowych kolorów
- doskonalenie spostrzegania i rozpoznawania figur,
- przestrzeganie umów ,które obowiązują w grze
- utrwalenie liczebników głównych w zakresie 1-6
Cele operacyjne:
Dziecko
- potrafi rozwiązać zagadkę
- zna podstawowe figury geometryczne
-zna kolory
-jest spostrzegawcze
- potrafi liczyć i przeliczać w zakresie 1-6
- potrafi podzielić wyraz na sylaby
-potrafi współdziałać i współpracować w grupie
- reaguje na polecenia
- respektuje zasady ustalone w grupie
Metody wspierania aktywności edukacyjnej dziecka:
-zabawy matematyczne,
-rozmowy, instruktaż
- opis ( podczas demonstracji figur),
-działania stawiane dziecku
Formy pracy
- z grupą
- w zespołach
Środki wspomagające działania:
-ilustracja z figur geometrycznych
- mozaika geometryczna w podstawowych kolorach( niebieski , żółty, czerwony, zielony)
-emblematy figur geometrycznych da każdego dziecka
-kostka do gry
- chusta animacyjna
- wstążki
-woreczek z figurami geometrycznymi
-napisy do globalnego czytania
- nagrania muzyczne
-karta pracy dla każdego dziecka
Przebieg:
1.Zabawa rytmiczno -ruchowa do muzyki „Maszeruje wiosna”
2.Rozwiązywanie zagadek „Jaka to figura?”- globalne odczytywanie wyrazów, będących rozwiązaniami zagadek
3.Zabawa sensoryczna „Magiczny worek”- rozpoznawanie figur poprzez zmysł dotyku.
4. Zabawa ruchowa „Figurki”
5.Wypatrywanka –„Odszukaj figury ukryte na obrazku”- odnajdowanie figur geometrycznych na ilustracji ,przeliczanie ich w zakresie 6, omawianie kolorów
6.Zabawa orientacyjno –porządkowa „ Biegną figury”- prowadzący rzuca kostką z figurami- po kole biegną dzieci w wylosowana figurą
7. Zabawa tropiąca „Gdzie jest moja figura?”- dzieci szukają w sali ukryte figury którymi są oznaczone na emblematach .
8.”Figura ze wstążki”- współdziałanie w 4 zespołach , każda drużyna układa wskazana figurę z szerokiej wstążki pasmanteryjnej
9. Zabawa z chusta animacyjną z naklejonymi na polach figurami , „piłeczka jeżyk” trafia na określone pole z figurą- współdziałanie w grupie
10. Karta pracy „odkodowanie obrazków geometrycznych zaszyfrowanych za pomocą określonych oznaczeń- utrwalenie kolorów i kształtów figur
Opracowala - Anna Bielecka

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.