Konspekt zajęć rewalidacyjnych
Uczeń: uczeń z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, klasa 3, 9 lat
Temat: „Food (Jedzenie)-trenowanie słownictwa”.
Formy pracy: indywidualna
Czas realizacji: 45 minut.
Cele rewalidacyjne:
- doskonalenie sprawności słuchowo-ruchowej-wzrokowej
- wydłużanie czasu koncentracji
- usprawnianie różnych form aktywności matematycznej( schematyzacja, klasyfikowanie, uogólnianie )
-rozwój myślenia abstrakcyjnego i logicznego
- zwiększenie samodzielności i pewności siebie
Metody pracy:
- oglądowa
- aktywizująca
- gry i zabawy dydaktyczne
- metody działań praktycznych
Cele zadań:
- wprowadzenie przyjaznej atmosfery
- przedstawienie treści spotkania
-wzbudzenie pewności siebie
-motywowanie do dalszej pracy
Przebieg zajęć
Zajęcia wstępne
1.Powitanie ( piosenka na Dzień dobry), krótka rozmowa na temat zajęć.
Zajęcia właściwe
2.Przedstawienie produktów spożywczych. Nauczyciel pokazuje produkty spożywcze przy pomocy tablicy mulit-medialnej po czym zapisuje na tablicy nazwy produktów spożywczych oraz polskie wyjaśnienia. Uczeń przepisuje słowa do zeszytu.
3.Rozwiązywanie przez ucznia zagadek związanych z produktami spożywczymi.
4. Nauczyciel prowadzi rozmowę z uczniem „ What's your favourite food”, na temat spożywanych posiłków. Uczeń mówi co lubi jeść oraz czego nie lubi spożywać.
5.„Jedzenie”- klasyfikowanie obrazków. Nauczyciel pokazuje obrazki przedstawiając różne produkty spożywcze: „ Byłam w sklepie spożywczym i zrobiłam duże zakupy, które mi się pomieszały”. - Nauczyciel prosi dziecko, aby wszystkie produkty spożywcze zostały przez niego podzielone na 4 zbiory: owoce i warzywa, produkty mleczne, produkty zbożowe, ryby i mięso.
Zajęcia końcowe
Porządkowanie miejsca pracy, podsumowanie zajęć i ocena pracy ucznia.
*Realizacja powyższych ćwiczeń może ulec nieco zmianie ze względu na tempo pracy,