X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 5152
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Gdzie kto mieszka? Scenariusz zajęć dla 6- latków

Temat zajęcia: Wypowiedzi na temat zwierząt i ich zwyczajów, analiza i synteza, zabawy matematyczne.

Cele:
-Uczeń zna zwyczaje zwierząt.
-Uczeń potrafi podzielić wyraz na głoski i sylaby.
-Uczeń umie porównać liczby i ułożyć elementy według danego warunku( o 1 więcej).

Metoda pracy:
ćwiczeń praktycznych.
Forma pracy:
zbiorowa, w parach i indywidualna.
Środki dydaktyczne: ilustracje zwierząt, kostki do gry, szarfy, skakanki i figury geometryczne.

Przebieg zajęcia:

1. Rozmowa na temat ilustracji przedstawiającej życie zwierząt.
- W jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy?
- Gdzie zimują?
- Jak nazywamy domy zwierząt?

2. Zabawa ruchowa:
Dzieci podzielone są na trzy grupy według numerów 1-pszczoły, 2- pieski ,3-dzieci. Mają zawieszone odpowiednie ilustracje. Każdy zespół buduję dom ze skakanek: buda, ul, dom. Dzieci biegają w rytm muzyki muzyki, gdy ucichnie biegną do swoich domów (zabawę powtarzamy kilka razy).

3. Analiza i synteza wyrazów: dom,buda i ul. Każde dziecko dostaje jeden obrazek i układa schemat wyrazu, następnie dzieli go na sylaby i podnosi właściwą cyfrę do góry.

4. Zabawy matematyczne
Każde dziecko dostaje 4 szarfy i figury geometryczne. Układa figury w szarfach według warunku "o jeden więcej". Dzieci dobierają się w pary, każde ma szarfę. Rzucają kostką, ile oczek wyrzucą tyle figur układają w szarfie i porównują kto ma więcej, a kto mniej.

5. Podsumowanie.
Dzieci kończą zdania:
1. UL TO DOM .......... .
2. BUDA TO DOM ......... .
3. DZIECI MIESZKAJĄ W ......... .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.