X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 51517
Przesłano:

Ćwiczenia podnoszące sprawność manualną. Konspekt zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

Temat: Ćwiczenia podnoszące sprawność manualną.

1.Cel ogólny (z podstawy programowej):
-doskonalenie precyzji ruchów palców i dłoni,
-rozwijanie zdolności koncentracji uwagi i pamięci.

2.Cele lekcji w języku ucznia:
-wykonam ćwiczenia zgodnie z instrukcją podaną przez nauczyciela,
-skupię uwagę na ćwiczeniach.

3.Metody pracy:
-praktycznego działania,
-elementy terapii ręki,
-elementy integracji sensorycznej.

4.Formy pracy:
-indywidualna.

5.Pomoce dydaktyczne (środki dydaktyczne)
-plansza ,,oburęczne stuki-puki’’, (wyd. Harmonia)
-plansza ,,zapamiętaj jak najwięcej’’ (wyd. Harmonia)
-,,frotki paluszkowe’’,
-,,trener palców’’,
-kawałki bibuły,
-kartki A4,
-spryskiwacz do wody,
-gra dydaktyczna ,,Halli Galli’’.

6.Kształcone umiejętności kluczowe:
-w zakresie rozumienia i tworzenia informacji
-w zakresie przedsiębiorczości,
-w zakresie umiejętności uczenia się.

7.Formy dostosowania wymagań edukacyjnych do potrzeb ucznia:
-używanie krótkich komunikatów,
-kontrolowanie przebiegu wypełniania poleceń,
-dostosowanie ilości ćwiczeń do możliwości psychofizycznych ucznia.

8.Przebieg zajęć wg układu:
1. Część wstępna:
Przedstawienie uczniom tematu, celu i planu zajęć.
Ćwiczenia:
•wspomagające koncentrację uwagi i pamięć,
•wzmacniające gibkość palców.
2. Część główna:
Doskonalenie sprawności manualnej z wykorzystaniem techniki plastycznej ,,barwienie bibułą’’.
3. Zakończenie:
Ćwiczenia wspomagające spostrzegawczość z wykorzystaniem gry ,,Halli Galli’’.
Ewaluacja zajęć.

•Czynności organizacyjne
Przygotowanie miejsca pracy.
Nawiązanie kontaktu z uczniami.

•Wstęp
Nauczyciel przedstawia uczniom temat, cel i przebieg zajęć.
•Część właściwa
Nauczyciel proponuje uczniom ćwiczenia mające na celu:
-wspomaganie koncentracji uwagi i pamięci z wykorzystaniem plansz, ,,oburęczne stuki-puki’’, ,,zapamiętaj jak najwięcej’’,
-doskonalenie sprawności manualnej z wykorzystaniem ,,frotek paluszkowych’’, ,,trenera palców’’ oraz techniki plastycznej ,,barwienie bibułą’’.
-rozwijanie spostrzegawczości z wykorzystaniem gry ,,Halli Galli’’.

•Podsumowanie
Ewaluacja zajęć techniką walizka-kosz.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.