X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 51492
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zajęcia muzyczno- ruchowe

Scenariusz zajęć muzyczno- ruchowych

Cele ogólne:
- rozwijanie poczucia rytmu
- ćwiczenie koordynacji ruchowej
- ćwiczenie uważnego słuchania i prawidłowej reakcji na polecenia
- wykształcenie prawidłowych reakcji na zmianę tempa, dynamiki, rejestru, nastroju
- wyrabianie poczucia świadomego ruchu
- rozwijanie koncentracji uwagi
- ćwiczenie umiejętności gospodarowania oddechem
- kształcenie inwencji twórczej (improwizacja ruchowa)

Cele szczegółowe - dziecko:
- reaguje ruchem na zmianę dynamiki, tempa muzyki,
- odtwarza podany rytm,
- ruchem interpretuje treść muzyki,

Metody: czynna, słowna, oglądowa
Formy pracy: zajęcie z całą grupa.

Środki dydaktyczne: płyty CD z nagraniami, sznurek dla każdego dziecka.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie z piosenką „Kury”
2. Utrwalenie piosenki „Mała myszka”.
3. Zabawa w kole z piosenką „Mała myszka”.
Jedna myszka wchodz, a potem przybija piątkę każdemu na kim skończy ten jest myszką.
4. Zabawa „Koty i myszy”.
Nauczycielka rozdaje sznurki i pokazuje - jak zahaczymy sznurek po nosem to będą koty, jak damy z tyłu ogonek to myszki. Jak słyszymy wolną muzykę to wszyscy idą wolno i są kotami, jak muzyka będzie szybko to zamieniamy się w koty.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.